Fluchtweg

ELEMENTY MOCUJĄCE W ŚRODOWISKU PRZEMYSŁOWYM

Produkcja oparta na zapotrzebowaniu nie pozwala na żadne kompromisy

Budowa urządzeń i maszyn to podstawa przemysłu europejskiego, dlatego musi sprostać wysokim wymogom w zakresie niezawodności i efektywności.  Przykładowo, produkcja w sektorze motoryzacyjnym odbywa się w oparciu o zapotrzebowanie, a tym samym często jest pod presją czasu – kwestie jakości i terminu wykonania nie podlegają żadnym negocjacjom.

Dane i fakty

6400

Zakładów
w sektorze budowania instalacji przemysłowych w Niemczech (2012) *Źródło: vdma

410

mln.
strat tygodniowo w wyniku przestojów produkcyjnych * Źródło: zeit.de

16

procent
globalnego eksportu instalacji przemysłowych pochodzi z Niemiec *Źródło: destatis.de

1890

Elektrowni
w Niemczech

Wyzwania

Wyzwania projektowe w zakresie budownictwa urządzeń i maszyn wynikają z jednej strony z produkcji ukierunkowanej na zapotrzebowania: przestoje lub obniżenie jakości są w tej koncepcji produkcyjnej nie do zaakceptowania. Z kolei z drugiej strony, wynikają z uwagi na bardzo szczególne wymogi przemysłu oraz montaż urządzeń w lokalizacjach na całym świecie.

Szczególne wymagania stawiane zastosowaniom w przemyśle

 • Zespoły wykonujące montaż urządzenia muszą wykazać, że posiadają w tym celu niezbędne kwalifikacje. ​

 • Zastosowane w urządzeniu substancje ochronne (np. chemikalia) oraz elementy mocujące muszą często spełniać szczególne warunki.​

 • Zgodnie z niemiecką ustawą o gospodarce wodnej, żadne płyny stosowane w produkcji czy płyny łożyskowe nie mogą przedostać się do podłoża i wód gruntowych.  Podłogi takich zakładów produkcyjnych są w specjalny sposób uszczelniane. W przypadku wykonywania kotwień w podłożu należy upewnić się, że uszczelnienia te nie zostaną naruszone.

 • Sposób użytkowania budynków może się bardzo szybko zmienić, a urządzenia muszą często być demontowane lub dostosowane do nowych wymagań.

 • W przemyśle często należy przenosić oraz odpowiednio odprowadzać bardzo wysokie i często nie statyczne obciążenia.​

Szczególne wymagania wynikające z różnych lokalizacji montażowych na całym świecie

 • Należy uwzględnić warunki panujące w danej lokalizacji oraz wymogi i przepisy dotyczące budowy i eksploatacji urządzeń.

 • Kontrola jakości podczas prac wykonawczych jest utrudniona z uwagi na odległość oraz konieczność współpracy z lokalnymi ekipami montażowymi i konserwacyjnymi

 • Należy przestrzegać także środkowoeuropejskich standardów jakościowych, nawet w przypadku montażu w innych krajach, np. wymogi dotyczące ochrony środowiska.

NASZE ROZWIĄZANIA

 • Please enter alternative text here (optional)
  1 / 6
  Nowe oprogramowanie do projektowania kotew

  Wraz z Hilti PROFIS Engineering Suite oferujemy kompletny pakiet oprogramowania i usług do projektowania kotew . Za pośrednictwem naszej najnowszej technologii chmury, masz teraz dostęp do swojego projektu bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

 • Please enter alternative text here (optional)
  2 / 6
  Kotwienie do obciążeń dynamicznych

  W sektorze przemysłowym, kotwienia często muszą być w stanie sprostać obciążeniom dynamicznym. Wibracje, oddziaływania sejsmiczne i wstrząsy sprawiają, że konieczny jest montaż kotwień specjalnych, posiadających aprobaty ETA.

 • Please enter alternative text here (optional)
  3 / 6
  Ustawa o gospodarce wodnej [WHG]

  Powierzchnie objęte wymogami WHG tracą swoją funkcjonalność w kontekście WHG poprzez zastosowanie kotew nieposiadających niezbędnych certyfikatów WHG (dowody wytrzymałości i szczelności). Za pomocą specjalnych i kompleksowych testów firma Hilti dowiodła, że kotwa HIT-HY 200-A jest odporna na działanie różnych substancji, dzięki czemu w szybki i prosty sposób można uzyskać niezbędne potwierdzenie w odniesieniu do danej substancji oddziałującej!

 • Please enter alternative text here (optional)
  4 / 6
  Wysokie wymagania dotyczące trwałości – ochrony przed korozją

  W procesie produkcyjnym często stosuje się szereg różnych substancji chemicznych, począwszy od płynów, przez gazy, aż po żrące związki choru, które można znaleźć m.in. w jastrychu magnezjowym . Substancje te zagrażają kotwom z powodu korozji środowiskowej lub kontaktowej, powstającej w wyniku połączenia różnych materiałów lub substancji oraz wilgotnego otoczenia. Firma Hilti oferuje usługi doradcze oraz pasujące systemy, aby wspierać Cię w procesie projektowania i pomóc Ci uniknąć błędów.

 • Please enter alternative text here (optional)
  5 / 6
  Lokalne uwarunkowania

  Firmy z branży zajmującej się budownictwem urządzeń i maszyn często działają na całym świecie. Oznacza to, że już na etapie projektowania należy uwzględnić wymagania środowiskowe w danej lokalizacji. Jedne z najważniejszych wymogów dotyczą oddziaływań sejsmicznych: potwierdzają to poważne trzęsienia ziemi, do których dochodziło w ostatnich latach w różnych częściach świata. Hilti oferuje doskonałe systemy kotew z aprobatami w zakresie obciążeń sejsmicznych. Podobnie jak dla pozostałych obciążeń, kotwienie w warunkach sejsmicznych można w prosty i bezpieczny sposób zaprojektować w Hilti PROFIS Engineering Suite.

 • Please enter alternative text here (optional)
  6 / 6
  Użytkowanie i zmiana sposobu użytkowania budynków

  Utrzymanie i konserwacja budynków są w dzisiejszych czasach ogromnym wyzwaniem dla przedsiębiorstw. Z tego powodu często dochodzi do zmian właściciela, a często wraz ze zmianą właściciela zmienia się także sposób użytkowania budynku. Jest więc istotne, by już na etapie projektowania zastosować takie rozwiązania, które umożliwiają szybką i prostą zmianę budynku. Hilti ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu elastycznych i perspektywicznych rozwiązań dla klientów.

USŁUGI & PORTFOLIO

Niezakłócony przepływ pracy

Hilti oferuje kompletny pakiet produktów, oprogramowania i usług, które wspierają Cię w codziennej pracy:

 • Oprogramowanie Hilti PROFIS Engineering Suite, które jest kompatybilne także z oprogramowaniem innych producentów​

 • Treści przetargowe, zawierające odpowiednie sfomułowania, przystosowane do bezpośredniego przejęcia do oprogramowania do tworzenia specyfikacji przetargowych

 • Kalkulacje i doradztwo techniczne

 • Dopasowane produkty i systemy do najróżniejszych zastosowań, np. bezpyłowy montaż kotew

 

Zintegrowane rozwiązania dla ekonomicznego projektowania

Możemy Ci pomóc w ekonomicznym i inteligentnym projektowaniu już od najwcześniejszego etapu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić koszty nie tylko podczas procesu projektowania, ale także i później, gdyby sposób użytkowania budynku miał ulec zmianie – np. poprzez zastosowanie kotew przenoszących maksymalne obciążenia, które jednocześnie są łatwe w demontażu.

Unikanie problemów

Hilti wspiera Cię w maksymalnie bezpiecznym projektowaniu i montażu, aby nie dopuścić do powstania żadnych problemów. I tak np. podczas naszych szkoleń możesz nauczyć się, jak uniknąć typowych błędów oraz w jaki sposób bezproblemowo pracować na placu budowy dzięki zastosowaniu właściwych produktów i systemów.

Rozwiązywanie problemów

Nasza długa, międzynarodowa historia sukcesu pokazuje, że Hilti posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę ekspercką, by sprostać wyzwaniom na każdym etapie budowy. Posiadamy oddziały w 186 krajach, aby wspierać Cię w realizacji Twoich projektów.

Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami