ELEKTROWNIA BATTERSEA, LONDYN, WIELKA BRYTANIA

Wzmocnienie konstrukcji budynku

Elektrownia Bettersea, Londyn, Wielka Brytania

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference battersea power station London UK

Elektrownia Battersea znajduje się w samym centrum jednej z największych i najbardziej wizjonerskich inwestycji budowlanych w Londynie.

Ten charakterystyczny postindustrialny budynek stanowi centralny element nowego, zajmującego 42 akry, osiedla, na które składają się budynki mieszkalne, kawiarnie, przestrzeń biurowa i 18 akrów przestrzeni ogólnodostępnej.

Projekt ma duże znaczenie dla Londynu, ponieważ przyczynia się do rewitalizacji zaniedbanych terenów na nabrzeżu Tamizy. Jego wartość wycenia się na 8 mld GBP. Oprócz budowy osiedla, w planach jest również rozbudowa podziemnej linii metra i budowa jego kolejnej stacji.

Największym problemem inwestycji był stan techniczny budynku byłej elektrowni. Nie był on użytkowany od ponad 30 lat. Nie objęły go również żadne prace konserwatorskie, dlatego ceglane ściany wymagały dodatkowego wzmocnienia. Wykorzystaliśmy do tego ponad 40 tys. kotew, które  zamontowaliśmy pomiędzy starymi ścianami z cegły i nowymi ścianami żelbetowymi.

Rozwiązanie techniczne Hilti zastosowane w tym projekcie

Współpracę z Battersea Group, J. Coffey Construction Ltd rozpoczęliśmy już na wczesnym etapie realizacji projektu.

W ścianach budynku występowały liczne ubytki, głębokie na 600-700 mm. Trzeba było je wzmocnić, ale zależało nam na tym, by ilość wstrzykiwanej żywicy nie była zbyt duża, a zamocowane kotwy spełniały swoją funkcję w podłożu z różnych materiałów. Zaproponowaliśmy więc zastosowanie naszego systemu kotwienia chemicznego z użyciem tulei siatkowych.

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE