Image alt text (optional)

BUDOWA MALARNI PROSZKOWEJ PROFILI ALUMINIOWYCH NR 19 W BYTOWIE

Firma wykonawcza: Usługowy Zakład Instalatorstwa Sanitarnego C.O. i Gaz ​Andrzej Buszmann Inwestor: Drutex S.A.

Data rozpoczęcia inwestycji:  2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 2019

Czy wiesz, że… Polska jest jednym z największych producentów i eksporterów stolarki okiennej w Unii Europejskiej. Firma Drutex należy do czołówki największych dostawców w Europie, a nowo powstała hala produkcyjna pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych. Zastosowanie naszych systemów montażowych pozwoliło na sprawne i szybkie zamocowanie instalacji w tym obiekcie.

 

Budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 14.000 mkw. Wartość tej inwestycji wynosi kilkadziesiąt milionów złotych. Nowy obiekt będzie wyposażony w najnowszej generacji zautomatyzowany park maszynowy do produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Obecnie potencjał produkcyjny Drutexu pozwala na wytwarzanie 7000 okien dziennie. Nowa hala pozwoli na zwiększenie niezależności produkcyjnej, sprawności działania, konkurencyjności i poszerzenie oferty.  

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

  1. Podwieszenia instalacji ogrzewczej oraz gazu – System instalacyjny MQ w tym klamry dźwigarów umożliwiające bezpośredni montaż do konstrukcji stalowej hali bez naruszania jej nośności oraz powłok antykorozyjnych. Łączniki oczkowe przegubowe MPSG umożliwiające wydłużenia rur w sposób kontrolowany i bezpieczny.
  2. Punkty stałe MFP zastosowane na instalacji ogrzewczej przenoszące zaprojektowane siły.

OPIS WSPÓŁPRACY

  1. Na zlecenie firmy wykonawczej przygotowane zostały rozwiązania w oparciu o dostarczoną dokumentacje projektową. Poza rysunkami prezentującymi szczegółowe rozplanowanie poszczególnych zawiesi na obiekcie, wykonano również rysunki warsztatowe.
  2. W trakcie realizacji nasz dział techniczny wspierał wykonawcę na budowie w rozwiazywaniu ewentualnych problemów, kolizji.
  3. Do prac wykorzystano wszelkiego rodzaju elektronarzędzia Hilti pozwalające szybko i bezpiecznie  wykonać prace instalacyjne, szczególnie urządzenia techniki akumulatorowej, zakrętarki, niwelatory, pilarki tarczowe do beziskrowego cięcia metali, etc.

Źródło zdjęcia tytułowego:  https://www.drutex.pl/pl/historia/#lg=1&slide=0