Image alt text (optional)

HILTON FOODS LTD SP Z O. O. TYCHY

Firma wykonawcza: GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o.

Data rozpoczęcia inwestycji:  2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 2019

Inwestor: Hilton Foods LTD sp. z o. o.

Rozbudowa zakładu specjalizującego się w produkcji świeżej żywności – wartość inwestycji 10 mln PLN.

Czy wiesz, że… Hilti w swojej ofercie ma trzy systemy instalacyjne. Systemy różnią się między sobą nośnością oraz odpornością antykorozyjną – łączy je natomiast szybki i prosty montaż oraz bardzo szeroki asortyment.

Dzięki Hilti zaoszczędzono bardzo dużo czasu oraz wydatków związanych z zakupem profili stalowych na konstrukcje drugorzędowe (podkonstrukcje i wymiany pod instalacje) oraz wynajmem ciężkiego sprzętu niezbędnego przy tradycyjnym wykonaniu konstrukcji ze stali.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Konstrukcja wsporcza oraz wymiany z systemu MI/MQ dla instalacji chłodu.

OPIS WSPÓŁPRACY

Podczas rozmów z wykonawcą firmą GEA zapadły ustalenia, że firma Hilti przygotuje propozycje rozwiązań technicznych do obok wymienionych zastosowań. Klient od początku podkreślał, że bardzo mu zależy na rozwiązaniu gwarantującym bezpieczeństwo przy montażu i eksploatacji instalacji. Do wyboru rozwiązania Hilti skłoniło wykonawcę dostarczenie pełnych raportów z obliczeń wykonanych w Profis Installation Hilti. Oprogramowanie Hilti umożliwia weryfikację zarówno nośności, strzałek ugięcia belek ale również sprawdza wytężenia łączników. Pełne raporty obliczeniowe gwarantowały bezpieczeństwo całych ram wsporczych na czym zależało klientowi. Po przygotowaniu detali rozwiązań technicznych i zaakceptowaniu ich przez kierownictwo firmy GEA oraz konstruktora można było przystąpić do montażu. Współpraca na budowie przebiegała w sposób efektywny i profesjonalny czego wynikiem finalnym jest doskonale funkcjonująca produkcja.