Image alt text (optional)

BUDYNEK BOSCH

Firma wykonawcza: Accen Fall Arrest

Data rozpoczęcia inwestycji: 2018

Planowana data zakończenia inwestycji: 2019

 

Budowa centrum rozwoju Bosch’a w Rumuni w miejscowości Cluj-Napoca o łącznej wartości 25 mln EUR.

Czy wiesz, że… jedna kotwa HST-2 M10 użyta w projekcie do mocowania urządzeń do dostępu do elewacji jest w stanie utrzymać samochód Skoda Octavia!!!

Dzięki Hilti, na danej budowie zaoszczędzono: 10% czasu.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

  1. Kotwienie za pomocą kotew mechanicznych Hilti HST-2 oraz kotew chemicznych HIT-HY 200-A z prętem gwintowanym  HIT-V w ilości około 1500 sztuk.
  2. Mocowanie za pomocą HST-2 płyty podstawy do konstrukcji budynku jako mocowania wstępnego, do którego można od razu po zamontowaniu kotwy przyłożyć obciążenie oraz mocowanie przy pomocy żywicy HIT-HY 200-A i pręta gwintowanego HIT-V jako mocowanie, które ma zapewnić 100% bezpieczeństwa.
  3. Mocowanie kotew HST2 przy użyciu modułu SI-AT-A22 z zakrętarką SIW 6AT-A22 pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa do maximum oraz skraca czas mocowania kotwy o prawie 50%!

OPIS WSPÓŁPRACY

Projektanci z firmy Accen Fall Arrest przy użyciu oprogramowania Profis Engineering firmy Hilti, w łatwy i szybki sposób byli w stanie zaprojektować odpowiednie mocowanie do systemu dostępu do elewacji FAS firmy Accen Fall Arrest. Jako, że zamocowanie musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i być niezawodne wybór padł na kotwy, które posiadają wszystkie potrzebne badania i dokumenty oraz sprawdzają się
w najbardziej wymagających warunkach.