Image alt text (optional)

AUTOSTRADA A1 ODC. A

Firma wykonawcza/ inwestor: BUDIMEX S.A.

Data rozpoczęcia inwestycji: 01.2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 09.2021

Inwestycja zakłada budowę odcinka A autostrady A1 na odcinku od Tuszyna (bez węzła) do węzła Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800 o długości 15.9 km.                                      

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

1. Zastosowanie systemu kotew talerzowych HILTI  opartych na żywicy epoksydowej HIT-RE 500V3 wraz z unikalnym systemem uszczelnienia ustroju nośnego na penetrację wody w postaci kapturka HILTI HIW-SD.

2. Kotwienie ekranów akustycznych do ustrojów nośnych obiektów  mostowych z zastosowaniem kotew chemicznych HY-200A i łączników HAS-U.

3. Wykonanie testów zamocowań na budowie w celu weryfikacji poprawności procesu montażu kotew chemicznych za pomocą nowoczesnego testera elektronicznego HILTI HAT180. 

OPIS WSPÓŁPRACY

Kotwienie na tej inwestycjI stawiało szereg wyzwań związanych zarówno ze specjalnymi wymaganiami co do szczelności połączeń, wysokimi wymaganiami co do jakości stosowanych mocowań, wysokimi parametrami nośności oraz wysokimi wymaganiami co do optymalizacji rozwiązań. Dzięki Świetnej współpracy w zakresie doradztwa technicznego, logistyki dostaw oraz szkoleniom i wsparciu na budowie udało się dostarczyć odpowiednie rozwiązania w wymaganym terminie.