Nasza żyrafa Anastazja

Podjęliśmy się opieki nad żyrafą Rothschilda z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

Image alt text (optional)

Adopcja żyrafy

Udział w inicjatywach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu to integralny element kultury korporacyjnej Hilti od momentu założenia firmy przez Martina Hilti w 1941 r. 

Troszcząc się o środowisko naturalne, chcemy wziąć na siebie odpowiedzialność, jak się za tym kryje. Z tego względu zaadoptowaliśmy mieszkającą w Warszawskim Zoo żyrafę Anastazję, tym samym nawiązując współpracę z Fundacją Panda dbającą o ten Ogród Zoologiczny.

 Podejmując się opieki nad Anastazją bierzemy na siebie część kosztów jej utrzymania. 

Nasza podopieczna urodziła się 29.07.2015 r. w Libercu (Czechy), a do Polski przyjechała 29.08.2018 roku.  Ma ok 4,5 metra wysokości i waży ok 800kg. Anastazja jest jedną z czterech żyraf zamieszkujących Warszawski Ogród Zoologiczny.

Czy wiesz, że…

Hilti active vibration reduction (AVR) TE 1000-AVR breaker

Żyrafy Rothschilda, podgatunek, do którego należy Anastazja, został objęty Europejskim Programem Ochrony Zwierząt Zagrożonych Wyginięciem. 

Pomimo popularności żyraf, cały gatunek znajduje się na Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków IUCN, według której żyrafy są narażone na wyginięcie (VU – vulnerable), a dwa z podgatunków zostały oznaczone jako zagrożone (EN – endangered) – w tym żyrafy Rothschilda.

W naturze pozostało ich niewiele ponad 5 000 osobników, dlatego tak ważne jest otoczenie tych zwierząt opieką.

Może Cię to zainteresuje...

Szlifierka oscylacyjna DWS 225

Szlifierka oscylacyjna DWS 225

Dowiedz się więcej
Nadrzędny cel i wartości Hilti

Zobacz film

Dowiedz się więcej