Firestop Collar Endless Elbow

Bezpieczne uszczelnianie rur

Dzięki naszym rozwiązaniom z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej i zgodny z aprobatą uszczelnisz przejścia

W budownictwie bierna ochrona przeciwpożarowa słusznie jest traktowana priorytetowo, ponieważ w przypadku pożaru ratuje ludzkie życie. Taka ochrona może zapobiec poważnym uszkodzeniom mienia na zewnątrz i wewnątrz budynku. Bierna ochrona przeciwpożarowa konstrukcji budowlanych, skutecznie zapobiegająca rozprzestrzenianiu się ognia i dymu, jest zatem integralną częścią przepisów budowlanych na całym świecie.

Szczególnie w obszarze przejść i instalacji szybowych przestrzeń jest zwykle bardzo ograniczona. Rury o różnych średnicach i wykonane z różnych materiałów są tam ułożone blisko siebie. Opracowaliśmy dla Ciebie specjalne rozwiązania dotyczące uszczelniania rur, dzięki którym możesz skutecznie i zgodnie z aprobatami zapewnić niezbędną bierną ochronę przeciwpożarową nawet w tak trudnych warunkach dla następujących obszarów zastosowań:

  • Instalacje grzewcze
  • Instalacje wody pitnej i ścieków
  • Klimatyzacja
  • Systemy wentylacji
  • Chłodzenia budynków

 

Znajdź odpowiednie rozwiązanie z zakresu uszczelnienia przejść rur

Oferujemy odpowiednie, posiadające aprobatę rozwiązania dotyczące uszczelniania rur dla prawie każdej instalacji rurowej
z zakresu techniki sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej − niezależnie od tego, czy w Twoim projekcie stosowane są normy
EN czy DIN. Nasze produkty z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej spełniają najbardziej surowe normy międzynarodowe
i posiadają aprobaty o szerokim zakresie.

Firestop Collar Endless Box Opened

Opaska ogniochronna CFS-C EL

Rozwiązanie do wykonywania ogniochronnych i dymoszczelnych przejść dla rur w niestandardowych konfiguracjach. 

Do produktu

Bandage

Bandaż ogniochronny CFS-B

Bandaż ogniochronny, pomaga utworzyć dymoszczelną barierę ogniową w przepustach rur niepalnych z palną izolacją. 

Do produktu

Firestop Foam CP 660/CFS-F FX

Piana ogniochronna CFS-F FX

Wstępnie przycięta, pęczniejąca, elastyczna opaska ogniochronna pomaga utworzyć dymoszczelną barierę ogniową w przepustach rur palnych. 

Do produktu

Opaska ogniochronna CP 648 Hilti

Opaska ogniochronna CP 648

Wstępnie przycięta, pęczniejąca, elastyczna opaska ogniochronna pomaga utworzyć dymoszczelną barierę ogniową w przepustach rur palnych. 

Do produktu

Kompleksowe wsparcie w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej

Każdy projekt niesie ze sobą nowe wyzwania dotyczące ochrony przeciwpożarowej konstrukcji budowlanej. Dzięki selektorowi produktów ogniochronnych, oprogramowaniu do zarządzania dokumentacją i szkoleniom online oferujemy indywidualne rozwiązania i towarzyszymy Ci na wszystkich etapach procesu.

Dokumentacja dotycząca biernej ochrony przeciwpożarowej

Szybko i łatwo: profesjonalna i cyfrowa dokumentacja za pomocą kilku kliknięć.

Do oprogramowania

Szkolenia z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej

Poznaj w praktyce podstawy biernej ochrony przeciwpożarowej budynków oraz rozwiązania dotyczące ich wdrożenia.

Do szkoleń

Termin konsultacji

Oczywiście w każdej chwili możesz także umówić się na konsultację z naszymi ekspertami. Chętnie pomogą Ci i odpowiedzą na indywidualne pytania.

Skontaktuj się

Przejście kombinowane dla przepustów rur i kabli

Dzięki zastosowaniu tylko jednego ogniochronnego uszczelnienia kombinowanego możesz uszczelnić rury i kable instalacji grzewczej lub elektrycznej. To sprawia, że w celu wykonania uszczelnienia nie trzeba wiele razy otwierać ścian lub sufitów − co z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów.

Dzięki naszym rozwiązaniom kombinowanym możesz w sposób ogniochronny i dymoszczelny uszczelnić przepusty kablowe o różnym ułożeniu:

Twój partner w zakresie bezpiecznej biernej ochrony przeciwpożarowej

Dwóch pracowników budowlanych prowadzi rozmowę

Całościowe rozwiązania przeciwpożarowe

Posiadając ponad 30-letnie doświadczenie firma Hilti może pochwalić się wieloma udanymi projektami w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej. Także i Ty możesz skorzystać z naszej obszernej wiedzy i pozwolić, abyśmy mogli towarzyszyć Ci w realizacji Twoich projektów − od planowania po tworzenie dokumentacji. Bez względu na to, czy chodzi o doradztwo techniczne, szkolenia prowadzone przez specjalistów, czy innowacyjne oprogramowanie − oferujemy Ci dokładnie takie wsparcie, jakiego potrzebujesz

Więcej o biernej ochronie przeciwpożarowej oferowane przez Hilti

To także może Cię zainteresować:

Szkolenia Hilti z zakresu bezpieczeństwa

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa

Firma Hilti wspiera Cię w zakresie informowania Twoich pracowników o ryzyku, potencjalnych zagrożeniach i wytycznych w zakresie bezpieczeństwa. Oferujemy także szkolenia z zakresu prawidłowej obsługi narzędzi na Twoim placu budowy. 

Do oferty szkoleń

Osoba w masce przeciwpyłowej

Pył na placu budowy

Od zagrożeń dla zdrowia poprzez wysokie, ale niepotrzebne koszty, po przestoje na budowie i kary – nie należy lekceważyć występowania pyłu na placu budowy. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, na temat pyłu. 

Do informacji