Kotwa elewacyjna HIK-T
Nowy produktProdukt #r14314182
Zasadniczo wszystkie zamocowania, w których konieczne jest przeniesienie obciążeń (o zakresie wartości średnich) przez izolację na podłoże - ściana betonowa lub murowana są możliwymi przypadkami zastosowania HIK-T.
- Warunki środowiskowe: Na zewnątrz
- Materiał podłoża: Beton (niezarysowany), Beton (spękany), Mur (cegła pełna), Mur (pustak)
- Oprogramowanie PROFIS: Nie
Właściwości i aplikacje
- Oszczędność czasu na każdym punkcie mocowania – mniejsza liczba etapów montażu kotwy HIK-T pozwala na przyspieszenie prac
- Wyższe nośności HIK-T wynikają głównie z innej zasady działania w porównaniu do konkurencyjnych kotew z izolacyjnością termiczną.
- Duża wodoszczelność – zintegrowane uszczelnienie zapobiega wnikaniu wody do izolacji, bez konieczności dodatkowego uszczelniania kotwy silikonem
- Bezpieczniejsze miejsca pracy – mniejsza liczba etapów montażu ogranicza narażenie na zapylenie
- Połączenia przechodzące przez elewację – np. przy montażu markiz, zadaszeń
Dane techniczne
Dokumenty i video
Zamocowania, w których konieczne jest przeniesienie obciążeń przez izolację
Łatwy montaż w systemach izolacji termicznej
Zamocowania, w których konieczne jest przeniesienie obciążeń przez izolację znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapobieganie powstawaniu mostków termicznych pomiędzy łączonymi materiałami. Pozwala to na skuteczną kontrolę przepływu ciepła w konstrukcjach budowlanych oraz poprawę komfortu cieplnego i efektywności energetycznej budynków.
Szczególnie w przypadku późniejszego montażu np. markiz, systemów klimatyzacji, zadaszenia oraz innych elementów stalowych i metalowych w systemach izolacji termicznej mamy do czynienia z głównym wyzwaniem polegającym na tym, aby za wszelką cenę uniknąć mostków termicznych między poszczególnymi komponentami systemu izolacji termicznej. Dzięki kotwie termicznej Hilti HIK-T bez problemu wykonasz te mocowania w sposób bezpieczny, skuteczny i oszczędzający czas.
4 najważniejsze korzyści dla Ciebie
- Łatwy montaż: wystarczy, że wykonasz tylko 4 kroki robocze, a oszczędzisz do 40% czasu pracy na każdy punkt mocowania.
- Bezpieczeństwo: nie ma potrzeby stosowania dodatkowego uszczelniacza silikonowego, ponieważ kotwa HIK-T jest wyjątkowo odporna na deszcz dzięki zintegrowanemu pierścieniowi uszczelniającemu.
- Wsparcie projektowe Hilti: masz specjalne wymagania dotyczące projektu mocowania do systemu izolacji termicznej? Inżynierowie Hilti chętnie Ci pomogą.
- Ochrona zdrowia podczas pracy: ponieważ nie ma potrzeby dodatkowego nawiercania wstępnego, w powietrzu znajduje się mniej cząstek pochodzących z materiału izolującego, co jest bezpieczniejsze dla zdrowia.
Jak prawidłowo zastosować kotwę termiczną HIK-T w systemie izolacji termicz
- Wiercenie otworów: Za pomocą akumulatorowej młotowkrętarki Hilti TE 6-22 możesz łatwo i precyzyjnie wywiercić otwory pod kotwę termiczną.
- Czyszczenie wywierconych otworów: Wywiercone otwory wyczyścisz przedmuchując je czterokrotnie, szczotkując obrotowo przy użyciu okrągłej stalowej szczotki (Hilti HIT-RB-22) i na koniec przedmuchując je ponownie. Więcej szczegółów znajdziesz w odpowiedniej skróconej instrukcji obsługi dotyczącej zastosowanej kotwy chemicznej.
- Wstrzykiwanie żywicy: Teraz za pomocą inteligentnego akumulatorowego dozownika (np. Hilti HDE 500-22), zaaplikuj wymaganą ilość żywicy do wywierconych otworów. Dokładną ilość żywicy możesz też obliczyć za pomocą bezpłatnej aplikacji Hilti − Kalkulatora ilości żywicy. Dzięki temu nie zmarnujesz żadnego materiału.
- Wkręcanie kotwy termicznej: Teraz wkręć kotwę HIK-T za pomocą akumulatorowej młotowiertarki (np. Hilti SF 4-22) do momentu, aż innowacyjny pierścień uszczelniający umieszczony bezpośrednio na kotwie termicznej będzie przylegał ściśle do zewnętrznej warstwy tynku. To już wszystko! W przypadku kotwy HIK-T nie jest konieczne dodatkowe uszczelnienie wywierconych otworów silikonem.