Firma Hilti Hilti nagrodzona złotym medalem za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju
Warszawa, 29 czerwca 2021 r. – Grupa Hilti w ciągu jednego roku poprawiła swój status ze srebrnego na złoty w rankingu zrównoważonego rozwoju, prowadzonym przez międzynarodową agencję EcoVadis,. Dzięki temu Hilti, prowadząca działalność w zakresie technologii budowlanych, znalazła się w grupie 5% najlepszych firm spośród wszystkich ocenianym podmiotów.

 

EcoVadis, międzynarodowa agencja zajmująca się oceną firm pod względem zrównoważonego rozwoju, przyznała grupie Hilti złoty medal za rok 2021. W ten sposób firma poprawiła swoją ocenę w porównaniu z poprzednim rokiem o jeden stopień. Złoty medal pozycjonuje grupę Hilti w gronie 5% najlepszych firm spośród wszystkich 75 000 ocenianych na całym świecie przez EcoVadis. 

„Cieszymy się, że nasze intensywne starania, aby stać się bardziej zrównoważoną firmą, zaczynają już przynosić efekty. Przyznany nam złoty medal potwierdza, z jak dużą troską do tego podchodzimy” – powiedział Christoph Loos, Prezes grupy Hilti. „Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie – jesteśmy zmotywowani do dalszej poprawy. Chcemy stać się liderem zrównoważonego rozwoju w naszej branży”. 

EcoVadis ocenia firmy według 21 kryteriów w czterech głównych obszarach tematycznych: środowisko, praca i prawa człowieka, uczciwe praktyki biznesowe i zrównoważony łańcuch dostaw. W 2021 roku grupa Hilti została doceniona za postęp w obszarze zrównoważonych zamówień oraz rolę czynników zrównoważonego rozwoju w doborze dostawców. Doceniono również systematyczne, całościowe podejście przyjęte w obszarze pracy i praw człowieka oraz wynikające z tego zwiększenie przejrzystości. 

Wiosną 2021 r. grupa Hilti przedstawiła swoją rozszerzoną strategię zrównoważonego rozwoju i opublikowała swój pierwszy raport z działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wspomniana strategia opiera się na całościowym podejściu do zrównoważonego rozwoju i obejmuje trzy obszary działania: środowisko, ludzie i społeczeństwo. Oprócz nowych celów, strategia obejmuje również zaostrzenie wymogów w zakresie dotychczasowych, np. osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 we własnym łańcuchu wartości już w 2023 roku. 

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem Zrównoważonego Rozwoju Grupy Hilti

Kontakt dla mediów

Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę