FIRMA HILTI JEDNYM Z WORLD’S BEST WORKPLACESTM W 2021 ROKU

Please enter alternative text here (optional)
Schaan (FL), 19 października 2021 r. – Dzisiaj, po raz piąty w ciągu ostatnich dziesięciu lat, firma Hilti została uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy na świecie w roku 2021. Wyróżnienia przyznaje Great Place to Work, światowy lider w zakresie oceny doświadczenia pracowników.

 

Stwierdzenie, że rok 2020 był wyzwaniem zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, to zdecydowanie za mało. W przypadku pracowników szybkie następstwo wydarzeń doprowadziło do bezprecedensowych zmian zarówno w ich życiu zawodowym, jak i prywatnym, a przyszłość zawiera wciąż wiele niewiadomych. Pracodawcy wciąż czekają na odpowiedź na jedno konkretne pytanie, adekwatne do kultury i rodzaju wykonywanej pracy: Jak będzie wyglądać praca za kilka lat, skoro ostatnie doświadczenia pokazują, że ludzie różnie sobie radzą sobie w nowych okolicznościach?

 

W odpowiedzi na te zawirowania firma Hilti niezmiennie koncentrowała się na swoich kluczowych atutach: kulturze opartej na dbałości o pracowników i dążeniu do osiągania jak najlepszych wyników. W rezultacie firma została wyróżniona w ujęciu globalnym przez Great Place to Work® - autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy, który gromadzi opinie ponad 100 milionów pracowników w 90 krajach na całym świecie. Światowe wyróżnienia odzwierciedlają ranking Hilti na listach Najlepszych Miejsc Pracy w 2020 r. i na początku 2021 r. w 12 krajach: Austrii, Kanadzie, Chile, Danii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Meksyku, Niderlandach, Portugalii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych Ameryki. To aż siedem krajów powyżej progu, który został wyznaczony, aby dana firma zdobyła tytuł jednego  z World’s Best Workplaces™.

 

„Już po raz piąty firma Hilti została uhonorowana globalnym wyróżnieniem jako Najlepsze Miejsce Pracy na Świecie. Jeśli pierwszy raz to był szczęśliwy traf, drugi raz – zbieg okoliczności, to już trzykrotne, czterokrotne itd. zdobycie tego wyróżnienia jest definitywnie efektem nieustannych wysiłków naszych zespołów” – powiedział Matthias Gillner, członek zarządu Hilti. „Dziś organizacje przekształcają swoją unikalną kulturę w zestaw wartości, które pozwolą się im wyróżnić na rynku w oczach partnerów biznesowych oraz obecnych i przyszłych pracowników. W naszym przypadku to nie tylko zapewnienie, to część naszego DNA. Sprawdzianem dla kultury firmy jest sytuacja, gdy sprawy się komplikują, czyli dokładnie to, co działo się od początku 2020 roku. Globalny kryzys dowiódł, że w Hilti naprawdę dbamy o naszych pracowników i wszystkich innych interesariuszy”.

Wartość społeczności w czasach pandemii

W 2020 roku pracownicy i kierownictwo Hilti w centrali pokazali, co oznacza dla nich słowo „zespół”, przekazując ułamek swojej pensji na wsparcie swoich będących w potrzebie kolegów na całym świecie. Firma uzupełniła te fundusze, aby dorównać składkom przekazanym przez pracowników, co dało łączną kwotę 13,6 mln CHF. „Podjęcie działań jako zespół, aby nieść bezpośrednie, motywowane emocjami, wsparcie znajdującym się w potrzebie współpracownikom na całym świecie, jest wyrazem wspaniałego ducha wspólnoty Hilti. Tak długo, jak pozwolą na to fundusze, Hilti będzie nadal zapewniać szybką i łatwo dostępną pomoc w trudnych przypadkach związanych z Covid-19, gdy pracownicy i ich rodziny najbardziej tego potrzebują” – podsumowała Sabine Krauss, kierownik ds. globalnych zasobów ludzkich.  

Oprócz zapewniania różnorodnego wsparcia, pracownicy Hilti na całym świecie podeszli z dużą odpowiedzialnością do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa zespołu oraz klientów. Wirtualne interakcje z klientami i wizyty w sklepach Hilti po wcześniejszym umówieniu stały się normą w kilku oddziałach Hilti. Pozwoliło to pracownikom spełniać potrzeby klientów i jednocześnie pracować w bezpiecznym środowisku. W tym czasie firma Hilti zaczęła także oferować wirtualne warsztaty dedykowane zdrowiu psychicznemu i zwiększeniu odporności, aby pomóc pracownikom lepiej radzić sobie z „nową rzeczywistością”.

Niesienie pomocy innym się opłaca

Jeśli chodzi o oferowanie pomocy, Hilti nie ogranicza się wyłącznie do swojej własnej społeczności. Jednym z przykładów takiej postawy jest prowadzony w firmie program wolontariatu pracowniczego Engaged Beyond Business (EBB). Ten globalny program, opracowany przez grupę Hilti i Fundację Hilti, zapewnia każdemu pracownikowi Hilti możliwość wzięcia udziału w działaniach mających wpływ na społeczeństwo lub środowisko naturalne. Wolontariat odbywa się w czasie pracy, na co przysługuje jeden dzień płatnego urlopu w ciągu roku. Wspólna praca dla większego dobra, zwłaszcza w tych trudnych czasach, jeszcze bardziej wzmocniła ducha zespołu. „Kultura Hilti cieszy się uznaniem w skali regionalnej i globalnej od ostatnich dziesięciu lat, jednak my nigdy nie traktowaliśmy tego tylko jako zwykłej pracy, od zawsze uważając ją za ogromne osiągnięcie nas wszystkich, jako zespołu. Tegoroczna nagroda ma ogromne znaczenie dla społeczności Hilti: okres 2020/2021 był zdecydowanie niekonwencjonalny, dlatego utrzymanie wspólnymi siłami tego wspaniałego miejsca pracy jest jeszcze bardziej wybitnym osiągnięciem” – podsumowała Sabine Krauss.

 

Kontakt dla mediów