FIRMA HILTI PRZEJMUJE FIELDWIRE, ABY OPRACOWAĆ WIODĄCĄ PLATFORMĘ DO ZARZĄDZANIA PLACAMI BUDOWY

Please enter alternative text here (optional)

SCHAAN (FL), 16 listopada 2021 r.Grupa Hilti, lider na rynku branży budowlanej i dostawca innowacyjnych produktów, rozwiązań systemowych, oprogramowania i usług, podpisała umowę dotyczącą przejęcia za kwotę 300 milionów dolarów Fieldwire – firmy zajmującej się technologiami budowlanymi, mającej siedzibę w San Francisco,. Strategiczne przejęcie łączy portfolio oferowanego przez Fieldwire oprogramowania ze znaną na całym świecie marką Hilti oraz jej globalnym zasięgiem rynkowym w celu poprawy produktywności w firmach budowlanych i na placach budowy. Fieldwire oferuje wiodącą platformę z oprogramowaniem do zarządzania budowami, która jest stosowana na ponad milionie placów budowy na całym świecie.

Od momentu rozpoczęcia swojej działalności w 2013 roku, firma Fieldwire zbudowała silną pozycję w Ameryce Północnej i rozszerzyła swoją działalność na obszar Europy oraz Azji i Pacyfiku, oferując platformy dostosowane do danego rynku. Kompleksowe, łatwe w użyciu i niezależne od sprzętu oprogramowanie opracowane przez Fieldwire pomaga obecnie tysiącom klientów w cyfrowym zarządzaniu ich placami budowy. Oprogramowanie używane jest zarówno przez generalnych wykonawców, jak i firmy specjalizujące się w konkretnych branżach, w celu poprawy wydajności na placach budowy.

„Przejęcie Fieldwire wzmocni nasze kompetencje w zakresie oferowania naszym klientom większej produktywności dzięki korzystaniu z odpowiedniego oprogramowania. Odkąd cyfryzacja stała się jednym z najważniejszych czynników zwiększających produktywność w branży budowlanej, Hilti inwestuje w rozwiązania cyfrowe dla profesjonalistów z branży budowlanej. Przejęcie to poszerza naszą ofertę dotyczącą oprogramowania i jest kolejnym logicznym etapem w kierunku naszej wizji bycia wiodącym partnerem w zakresie digitalizacji dla naszych klientów. Zamierzamy w dalszym ciągu inwestować w platformę w celu stworzenia przyszłego lidera rynku w zakresie oprogramowania do zarządzania projektami budowlanymiˮ, wyjaśnia Christoph Loos, dyrektor generalny Grupy Hilti.

Dzięki wsparciu firmy Hilti, zespół Fieldwire będzie nadal pracował nad rozwojem oprogramowania, które jest bardzo popularne wśród profesjonalistów z branży budowlanej. Dotychczasowi pracownicy Fieldwire pozostaną nadal w firmie, a dodatkowo zespół zostanie znacznie rozbudowany pod dalszym kierownictwem dwóch założycieli – Yvesa Frinaulta i Javeda Singha.

„Założyliśmy Fieldwire, aby pomagać przedsiębiorcom budowlanym zwiększyć produktywność na placach budowy i tworzyć w ten sposób silniejsze, bardziej dochodowe firmy. W Hilti znaleźliśmy partnera, który podziela nasze wartości i jednocześnie umożliwia nam przyspieszenie rozwoju produktów dla naszych klientów na naszych dotychczasowych i nowych rynkach. Cieszymy się, że możemy stać się częścią Grupy Hiltiˮ, mówi Yves Frinault, współzałożyciel i dyrektor generalny Fieldwire.

W roku 2017 firma Hilti uczestniczyła w rundzie finansowania serii B firmy Fieldwire. Od tego czasu Hilti nieprzerwanie towarzyszy firmie Fieldwire w jej dynamicznym rozwoju. Dzięki temu, że Hilti została inwestorem Fieldwire już na wczesnym etapie, między firmami zawiązała się bliska współpraca. Firmy wspólnie opracowują teraz rozwiązanie, które sprawi, że praca na placach budowy na całym świecie będzie łatwiejsza i bardziej produktywna. Finalizacja przejęcia firmy jest przewidziana na czwarty kwartał 2021 roku i podlega zwyczajowym warunkom zakończenia wraz z zatwierdzeniem przez organy administracyjne.

O Hilti

Grupa kapitałowa Hilti jest dostawcą wiodących pod względem technologicznym produktów, systemów, oprogramowania i usług dla podmiotów działających w branży budowlanej i energetycznej. Spółka, wraz z jej ok. 30 tysiącami pracowników w ponad 120 krajach, kładzie nacisk na bezpośrednie relacje z klientami, jakość i innowacyjność. Wartość rocznej sprzedaży Hilti w 2020 r. wyniosła 5,3 mld CHF. Siedziba grupy znajduje się w Schaan (Liechtenstein) od momentu jej założenia w 1941 r. Hilti jest prywatną własnością funduszu powierniczego Martin Hilti Family Trust, co zapewnia kontynuację jej działalności w perspektywie długookresowej. Strategia grupy kapitałowej Hilti opiera się na kulturze zorientowanej na wydajność i dbanie o pracowników i klientów. Naszym celem jest również rozwijanie entuzjazmu klientów i budowanie lepszej przyszłości.

O Fieldwire

Fieldwire to platforma do zarządzania placem budowy, stosowana przez profesjonalistów z branży budowlanej. Firma umożliwia generalnym wykonawcom i podwykonawcom wydajniejszą pracę na placu budowy, co z kolei pozwala każdemu użytkownikowi platformy zaoszczędzić średnio godzinę dziennie. Platforma była używana przy realizacji ponad 1 000 000 projektów na całym świecie. Firma ma siedzibę w San Francisco i posiada oddziały w Phoenix i Paryżu. W 2021 roku Forbes nazwał ją jednym z najlepszych amerykańskich pracodawców typu start-up. Do dotychczasowych inwestorów Fieldwire należą Menlo Ventures, Brick & Mortar Ventures, Formation8 oraz Bloomberg Beta.

Kontakt dla mediów