Współpraca Hilti z Habitat for Humanity Poland

Przedsiębiorczość w parze ze społeczną odpowiedzialnością

Warszawa, maj 2020 r. – Otwarcie Centrum ReStore na warszawskiej Pradze jest inauguracją współpracy Hilti Polska oraz polskiego oddziału Habitat for Humanity. Dzięki naszym narzędziom wolontariusze oraz pracownicy Fundacji będą mogli efektywnie wspierać tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Poczucie odpowiedzialności i etyka w biznesie to integralny element kultury korporacyjnej Hilti. Nasze wartości – prawość, odwaga, praca zespołowa i zaangażowanie – określają sposób współpracy naszych zespołów oraz ich metody kontaktu z partnerami zewnętrznymi. Wiara, że takie podejście jest kluczem do osiągania długofalowych sukcesów, to zasługa Martina Hilti, założyciela firmy. Od samego początku istnienia Hilti angażuje się w różne inicjatywy dobroczynne. Wspiera m.in. fundację Habitat for Humanity, której działania dowodzą, że przedsiębiorczość może iść w parze ze społeczną odpowiedzialnością.

Miejsce do życia

Fundacja Habitat for Humanity Poland to międzynarodowa, pozarządowa organizacja chrześcijańska, której misją jest zapewnienie każdemu człowiekowi godnego miejsca do życia. Od 1992 r. wybudowała w Polsce 120 lokali mieszkalnych i pomogła polepszyć warunki zamieszkiwania 4000 osób. Fundacja podejmuje działania mające na celu zwiększenia efektywności polityki mieszkaniowej. Buduje i remontuje lokale mieszkalne razem z innymi organizacjami pozarządowymi, które pomagają osobom zagrożonym bezdomnością i ubóstwem mieszkaniowym.

Rozwój poprzez ekonomię społeczną

Nową inicjatywą fundacji Habitat for Humanity Poland jest otworzenie ReStore – sklepu oferującego niedrogie materiały i narzędzia budowlane, artykuły AGD, meble i inne artykuły wyposażenia wnętrz. Produkty zarówno nowe, jak i używane, pochodzące z darowizn przekazywanych przez firmy i osoby prywatne. Zyski sklepu będą stanowić m.in. finansowy napęd powstającego Centrum ReStore. Centrum ma stanowić przestrzeń skupiającą działania prospołeczne – posłuży do prowadzenia warsztatów rzemieślniczych oraz działań edukacyjnych z obszaru ekologii i ekonomii cyrkularnej. Centrum ReStore ma być miejscem styku wytwórczości i kultury oraz aktywizacji zawodowej. W procesie tworzenia sklepu

Fundacja Habitat for Humanity Poland bazuje na doświadczeniach innych organizacji Habitat for Humanity, m.in. z USA, Kanady i Nowej Zelandii, gdzie istnieje ponad 1000 przedsięwzięć pod marką ReStore. W Centrum ReStore znajują się warsztaty do samodzielnej pracy i grupowych zajęć z upcyklingu, stolarstwa, tapicerstwa i ślusarstwa.

Na początku tego roku uzupełniliśmy wyposażenie Restore’a sprzętem Hilti.

Hilti Polska wspiera organizacje i projekty o charakterze non-profit, które przyczyniają się do poprawy relacji społecznych i integracji międzykulturowej. Nasz zespół jest dumny z możliwości współpracy z fundacją Habitat for Humanity Poland i tym samym z otwarcia nowego rozdziału w historii naszej firmy.

Kontakt dla mediów