Image alt text (optional)

Hilti i Canvas ogłaszają nawiązanie strategicznej współpracy partnerskiej

Warszawa (PL) – 13 marca 2023 — Grupa Hilti ogłasza nawiązanie strategicznej współpracy partnerskiej z Canvas, firmą działającą w branży robotów dla budownictwa, która opracowała zrobotyzowane rozwiązanie do wykańczania zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, którego celem jest umożliwienie prowadzenia prac budowlanych w nowatorski sposób.

Partnerstwo to stanowi początek nowego, znaczącego etapu w opracowywaniu innowacji w obszarze robotyki po tym, jak Hilti przedstawiła w roku 2020 Jaibot, pierwszego na świecie półautonomicznego robota do wiercenia w stropach. Współpraca obu firm zbliża liderów inteligentnej robotyki budowlanej, których łączy wspólna wizja, w której narzędzia robotyczne uwolnią ogromny, niewykorzystany potencjał i dadzą początek nowej ery produktywności i bezpieczeństwa dla wykwalifikowanych pracowników budowlanych.

Canvas, mająca siedzibę w San Francisco i założona w roku 2017 przez byłych pracowników Boston Dynamics, MIT i Uniwersytetu Stanforda, wykorzystuje postęp w dziedzinie robotyki współpracującej i uczenia maszynowego do tworzenia nowej klasy narzędzi dla wykwalifikowanych robotników, które są oparte na możliwościach, jakie daje sztuczna inteligencja. Do tej pory firma koncentrowała się na pracach związanych z wykańczaniem zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Prace te, jak pokazały badania, stanowią jedną z najczęstszych przyczyn chorób układu mięśniowo-szkieletowego związanych z pracą, i dotykają nawet jednego na czterech pracowników fizycznych.

Robot firmy Canvas może wykonywać wykończenie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych w standardzie 5 i 4 o wiele szybciej, bezpieczniej i z większą precyzją w porównaniu z podobnymi metodami tradycyjnymi. Inaczej niż w przypadku prac wykonywanych ręcznie, robot nakłada jedną, jednorodną warstwę masy szpachlowej na taśmę zbrojącą, pracując na odległość do 4,7 metra, co pozwala na wykonanie większości prac na wysokości. Robot umożliwia zmniejszenie liczby kontuzji powodowanych przez powtarzalne czynności i wychwytuje 99,9% pyłu generowanego podczas szlifowania.

W ramach partnerstwa Hilti będzie odpowiadała za produkcję przyszłych systemów Canvas opartych na sprawdzonej platformie Jaibot, zapewniając Canvas pewną i skalowalną globalną dostawę urządzeń, zaspokajającą ogromny popyt na roboty wykończeniowe oferowane przez tę firmę.

„W Hilti naszym strategicznym celem jest: Making Construction Better. Osiągamy to poprzez koncentrowanie naszych zasobów na innowacyjnych urządzeniach, oprogramowaniu i usługach pomagających zwiększać produktywność wykonawców, chroniących zdrowie i zapewniających bezpieczeństwo pracowników, a także umożliwiających zrównoważony rozwój”, powiedział Thomas Hillbrand, członek zarządu Grupy Hilti. „Wspólnie wyznawane wartości łączą Hilti i Canvas – i cieszymy się, że będziemy wspierać Canvas w tworzeniu lepszych sposobów pracy dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie dają robotyka i sztuczna inteligencja”.

„Słuszność obranej przez nas drogi potwierdza wyraźnie fakt, że w tym roku popyt na nasze roboty wykonujące wykończenia zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych szybko przewyższy nasze możliwości produkcyjne” − mówi prezes Canvas, Kevin Albert. „Wykonawcy w dalszym ciągu zmagają się z coraz większymi kosztami i brakiem pracowników. Popyt, który widzimy, jest świadectwem ogromnego zapotrzebowania branży budowlanej na nowe narzędzia, które pomogą pokonać te problemy i dadzą większe możliwości naszym wykwalifikowanym robotnikom. Cieszymy się, że możemy ogłosić nawiązanie tego partnerstwa, które pozwoli przesuwać granice naszych możliwości, i sprawi, że Canvas będzie w stanie zaspokoić bieżący i przyszły globalny popyt na nasze maszyny”.

Partnerstwo Canvas-Hilti sprawia, że zajmująca się robotyką budowlaną firma będzie mogła działać globalnie w branży, która dojrzała do zmiany. Partnerstwo to pozwoli firmie Canvas wesprzeć branżę wykończeń zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych w rozwiązaniu chronicznego i coraz większego problemu braku pracowników, sprawiając jednocześnie, że prace budowlane będą czystsze, bezpieczniejsze i mniej uciążliwe dla ludzi je wykonujących.

 

O grupie kapitałowej Hilti

Grupa kapitałowa Hilti jest dostawcą wiodących pod względem technologicznym produktów, systemów, oprogramowania i usług dla podmiotów działających w branży budowlanej i energetycznej. Spółka, wraz z jej ok. 32 tysiącami pracowników w ponad 120 krajach, kładzie nacisk na bezpośrednie relacje z klientami, jakość i innowacyjność. Wartość rocznej sprzedaży Hilti w 2022 r. wyniosła ponad 6,3 mld CHF. Siedziba grupy Hilti znajduje się w Schaan (Liechtenstein) od momentu jej założenia w 1941 r. Spółka jest prywatną własnością funduszu powierniczego Martin Hilti Family Trust, co zapewnia kontynuację jej działalności w perspektywie długookresowej. Strategia grupy kapitałowej Hilti opiera się na kulturze zorientowanej na wydajność i dbanie o pracowników i klientów. Naszym celem jest również rozwijanie entuzjazmu klientów i budowanie lepszej przyszłości.

O Canvas

Canvas to firma działająca w branży robotyki dla budownictwa, której misją jest umożliwienie ludziom budowania w nowatorski sposób. System Canvas zapewnia elastyczne podejście do wykańczania zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, łącząc umiejętności i ekspercką wiedzę wyszkolonych robotników z technologią. W wyniku tego połączenia prace wykończeniowe związane z zabudową z płyt gipsowo-kartonowych mogą być wykonywane lepiej, szybciej i bezpieczniej, zapewniając przy tym niezmienną jakość wykończenia. Firma Canvas została umieszczona przez Forbes i Fortune na listach najważniejszych firm zajmujących się sztuczną inteligencją oraz najważniejszych start-upów. Otrzymała też ostatnio nagrodę Pro Tools Innovation Award for Technology/Robotics. Odwiedź Canvas w sieci pod adresem www.canvas.build. Aby dowiedzieć się więcej o naszych maszynach, skontaktuj się z sales@canvas.build.

Kontakt dla prasy:

Dariusz Bogacz

Head of Marketing Communications