SOLIDARNOŚĆ Z UKRAINĄ

Please enter alternative text here (optional)

Schaan (FL), 10 marca 2022 r.


Jesteśmy wstrząśnięci i głęboko zasmuceni ludzką tragedią, jaką spowodowała inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Grupa Hilti zdecydowanie potępia tę agresję i przemoc, w wyniku której tak wiele osób ginie, zostaje rannych i wysiedlonych. Inwazja na Ukrainę nie ma żadnego uzasadnienia i narusza wszelkie prawa międzynarodowe. Grupa Hilti aktywnie wspiera naszych ukraińskich kolegów, a także jest mocno zaangażowana we wspieranie mieszkańców Ukrainy i udzielanie pomocy w tej sytuacji kryzysowej.

Bezpieczeństwo i ochrona pracowników naszego zespołu w regionie są naszym najwyższym priorytetem. Zapewniliśmy wsparcie finansowe wszystkim pracownikom Grupy Hilti w Ukrainie i oferujemy wsparcie logistyczne tym, którzy szukają bezpieczeństwa i schronienia poza Ukrainą, próbując przetrwać ten niezwykle trudny czas. Pracownicy Hilti we wszystkich krajach graniczących z Ukrainą od zachodu i południa aktywnie pomagają naszym ukraińskim kolegom i ich rodzinom.

Odczuwamy również pilną potrzebę finansowego wsparcia ludzi na Ukrainie, którzy nie mogą wyjechać. Aby zapewnić im wsparcie, nawiązaliśmy  współpracę z organizacją niosącą pomoc humanitarną obywatelom Ukrainy na miejscu. Wspólnie z The Hilti Foundation [Fundacja Hilti], utworzyliśmy Fundusz Solidarności z początkową darowizną w wysokości 1 mln franków szwajcarskich na rzecz Médecins Sans Frontières [Lekarze Bez Granic] (MSF). Każdy pracownik Hilti może przekazać darowiznę na rzecz MSF, a my podwoimy jego wkład.


Poza ścisłym przestrzeganiem wszystkich sankcji międzynarodowych, wstrzymaliśmy wszystkie nowe dostawy do Rosji i Białorusi. Wspólnie wspierajmy Ukrainę.

Kontakt dla mediów