Innowacje Hilti zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Please enter alternative text here (optional)

Schaan (FL), 20 Czerwca 2022 r. - W tym roku jurorzy konkursów iF i Red Dot uhonorowali cztery nowe produkty Hilti za jakość projektu oraz poziom innowacyjności. Dwa z tych produktów zwyciężyły w konkursie Red Dot w kategorii „Najlepsze z najlepszych”

Zajęcie najwyższego miejsca przez młot udarowy TE 3000-AVR najnowszej generacji to nie przypadek, ponieważ urządzenie to stanowi przełom pod względem techniki i ergonomii: w porównaniu z poprzednim modelem, poziom wydajności wzrósł o 40 procent, ciężar zmniejszył się o 3 kg, a poziom wibracji zmalał o 10 procent. W rezultacie, w pełni elektryczne narzędzie osiąga poziom wydajności charakterystyczny dla 45-kilogramowych młotów udarowych. Jednocześnie narzędzie to jest mniej więcej o jedną trzecią lżejsze i nie emituje CO2. Dwie odsprężone rękojeści w połączeniu z tłumieniem wibracji w obudowie zapewniają komfortową obsługę i lepszą ochronę zdrowia.

 

Drugim ze zwycięzców tej kategorii w konkursie Red Dot jest w pełni automatyczny osadzak DX 6. Jego nowy system sterowania zapewnia dużo większą produktywność i jeszcze bardziej intuicyjną obsługę. Precyzyjne ustawienie mocy znacznie poszerza zakres zastosowań. Zasilany jedną klasą nabojów osadzak umożliwia wykonywanie zamocowań o niezmiennej jakości i większej dokładności w betonie, piaskowcu, materiałach murowych lub stali. Dodatkowo dzięki wbudowanej funkcji komunikacyjnej dostępne są dane dotyczące narzędzia, instrukcje obsługi oraz usługi.

Znaki jakości iF i Red Dot przyznano także pile linowej DSW 1510-CA oraz akumulatorowej szlifierce kątowej AG 4S-A22. Piła linowa jest wykorzystywana głównie przy pracach związanych z dużymi zmianami konstrukcyjnymi. W tych wymagających zastosowaniach najważniejsze jest bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Hilti spełnia te wymogi dzięki zintegrowanemu zespołowi napędowemu, obejmującemu automatyczne napinanie sznura diamentowego i sterowanie cięciem, oraz bezprzewodowemu zdalnemu sterowaniu.

Bezpieczeństwo pracy także było jednym z kluczowych elementów branych pod uwagę podczas opracowywania akumulatorowej szlifierki kątowej AG 4S-A22. Użytkowanie tego narzędzia powinno być łatwe i komfortowe, nawet w przypadku pracy przez dłuższy czas w różnych pozycjach. Ergonomię narzędzia poprawiono dzięki zastosowaniu cieńszej rękojeści pozbawionej ostrych krawędzi, oraz zapewniającemu odpowiednie wyważenie ustawieniu części mechanicznych. Opracowany przez Hilti system aktywnej kontroli momentu obrotowego (ATC) zapobiega niekontrolowanemu obróceniu się korpusu narzędzia w przypadku zablokowania tarczy tnącej.

Jury konkursów wzornictwa przemysłowego iF i Red Dot oceniają produkty przede wszystkim pod kątem projektu, ergonomii, poziomu innowacyjności oraz jakości i funkcjonalności produktu.

 

Please enter alternative text here (optional)
Please enter alternative text here (optional)
Please enter alternative text here (optional)
Please enter alternative text here (optional)

Kontakt dla mediów