Site engineer at a construction site

HILTI PLANUJE PRZEJĘCIE GRUPY 4PS W CELU ROZSZERZENIA SWOJEJ OFERTY

Schaan (FL) / Ede (NL), 7 lipca 2023 r. – Grupa Hilti podejmuje kolejny strategiczny krok w kierunku dalszego rozwoju swojej działalności w zakresie oprogramowania i planuje przejęcie grupy 4PS, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP) w branży budowlanej. Hilti i grupa 4PS mogą wspólnie wzmocnić swoją pozycję, stając się motorem cyfrowej transformacji w budownictwie.

 

Spółka 4PS, założona w 2000 roku w Holandii, jest liderem na swoim rynku krajowym, a obecnie prowadzi swoją działalność także na terenie Wielkiej Brytanii, Belgii i Niemiec. Dzięki ponad 70 000 użytkowników z sektora budownictwa, inżynierii lądowej i sektora instalacyjnego, korzystających z rozwiązań 4PS każdego dnia, spółka ta cieszy się dobrą reputacją, którą zawdzięcza swojej szerokiej wiedzy branżowej.

 

Wspólne wysiłki na rzecz transformacji cyfrowej

„Grupa 4PS − jako firma ściśle współpracująca z klientami i wspierająca cyfrową transformację w branży budowlanej − stanowi zgrany duet z Hilti. Nasza firma również jest przekonana, że w zoptymalizowanych procesach biznesowych tkwi ogromny potencjał w zakresie produktywności firm budowlanych” − wyjaśnia Thomas Hillbrand, członek zarządu Hilti. „Projekty budowlane są złożone, a zadania administracyjne pochłaniają dużo czasu, dlatego tym bardziej skłaniamy się ku cyfryzacji procesów oraz łatwemu i szybkiemu udostępnianiu informacji”. Rozwiązanie 4PS umożliwia firmie Hilti rozszerzenie oferty oprogramowania − o dużo więcej niż zarządzanie zasobami (ON!Track) i zarządzanie placem budowy (Fieldwire) − a także pozwala na dostarczanie zintegrowanych rozwiązań obejmujących cały łańcuch wartości dla klientów”.

 

„Z niecierpliwością oczekujemy połączenia sił z Hilti”− mówi Johan Bakker, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w grupie 4PS. „Podobnie jak Hilti rozumiemy wyzwania naszych klientów i oferujemy bezpośrednie doradztwo oraz wsparcie we wdrażaniu naszych innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania. To kolejny ważny krok na drodze do objęcia wiodącej roli na rynku europejskim”.

 

Paula Middelkoop, dyrektor ds. produktów i rozwoju w grupie 4PS, dodaje: „To przejęcie będzie korzystne dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Dzięki włączeniu naszych usług i rozwiązań opartych na chmurze do oferty Hilti, możemy wspólnie stać się dla klientów z branży budowlanej zaufanym partnerem w zakresie cyfryzacji”.

Ciągłość i integracja

Obie strony podpisały umowy w sprawie przejęcia, podlegające zatwierdzeniu przez organy nadzorcze. Hilti zobowiązuje się do utrzymania ponad 350 członków zespołu 4PS, w tym kierownictwa, na ich obecnych stanowiskach, na których będą oni nadal opracowywać nowe rozwiązania. Akcjonariusze spółki, Wim Jansen, André Overeem i Martin Westerink, pozostaną w radzie nadzorczej, aby wspierać integrację w nadchodzących latach.

 

Oprogramowanie 4PS Construct, oparte na Microsoft Dynamics 365 Business Central, oferuje specyficzne dla budownictwa funkcje, które umożliwiają firmom z tej branży zarządzanie całym cyklem życia projektu budowlanego. Pozwala to firmom budowlanym kontrolować swoją rentowność poprzez monitorowanie marż, prognozowanie wyników, kontrolowanie zasobów i efektywne planowanie.

 

Klienci Hilti i grupy 4PS będą mogli korzystać z szerokiej gamy rozwiązań w zakresie oprogramowania oferowanych przez jednego dostawcę kładącego nacisk na długoterminowe działania i innowacyjność. Partnerstwo z firmą Microsoft pozostaje podstawą przyszłych rozwiązań w zakresie zarządzania procesami biznesowymi.

 

Grupa kapitałowa Hilti

Grupa kapitałowa Hilti jest dostawcą wiodących pod względem technologicznym produktów, systemów, oprogramowania i usług dla podmiotów działających w branży budowlanej i energetycznej. Spółka, wraz z jej ok. 32 tysiącami pracowników w ponad 120 krajach, kładzie nacisk na bezpośrednie relacje z klientami, jakość i innowacyjność. Wartość rocznej sprzedaży Hilti w 2022 r. wyniosła 6,3 mld CHF. Siedziba grupy znajduje się w Schaan (Liechtenstein) od momentu jej założenia w 1941 r. Hilti jest prywatną własnością funduszu powierniczego Martin Hilti Family Trust, co zapewnia kontynuację jej działalności w perspektywie długookresowej. Celem grupy kapitałowej Hilti jest czynienie budownictwa lepszym, w oparciu o pełen pasji, integracyjny globalny zespół oraz kulturę polegającą na trosce o pracowników i klientów przy jednoczesnym ukierunkowaniu na wyniki.

 

O grupie 4PS

Jako lider rynku, 4PS od ponad 20 lat opracowuje, wdraża i utrzymuje standardowe, oparte na chmurze rozwiązania w zakresie oprogramowania dla sektorów budownictwa, inżynierii lądowej i wodnej oraz dla sektora instalacyjnego. Ponad 350 specjalistów pracuje codziennie nad zwiększającymi wydajność zastosowaniami dla ponad 450 klientów na całym świecie. Grupa 4PS ma swoją siedzibę główną w Ede (Holandia) oraz biura w Birmingham (Wielka Brytania), Gandawie i Hasselt (Belgia) oraz Ulm (Niemcy).