KADRA ZARZĄDZAJĄCA

ZARZĄD

Dr Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Prezes zarządu

Christoph Loos (ur. w 1968 r.) objął stanowisko prezesa zarządu w styczniu 2014 r. Wcześniej, od 2007, był jednym z członków zarządu firmy. Przez pierwsze cztery lata swojej kadencji odpowiadał za finanse, sprawy kadrowe, IT i rozwój firmy. W 2011 r. zakres jego kompetencji zwiększył się o rynki wschodzące i globalny segment energetyczno-przemysłowy. Christoph Loos rozpoczął pracę w Hilti w 2001 r., jako kierownik zespołu ds. rozwoju firmy, a następnie ustanowił jednostkę zarządzania strategicznego. Z końcem 2003 r. przeniósł się do Niemiec, gdzie początkowo pełnił funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży. W 2005 r. awansował na stanowisko dyrektora generalnego Hilti w Niemczech.

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Rynki wschodzące i segment energetyczno-przemysłowy

Matthias Gillner (ur. w 1967 r.) został członkiem zarządu Hilti w kwietniu 2011 r. Odpowiada za sprawy kadrowe, IT, rozwój firmy oraz globalne kwestie energetyczno-przemysłowe. Karierę w Hilti rozpoczął w 2000 r., jako kierownik ds. rozwoju firmy. Następnie odpowiadał za obszar elektronarzędzi, a w latach 2014-2017 za rynki wschodzące oraz kwestie energetyczno-przemysłowe. W połowie 2001 r. został kierownikiem działu personalnego, by następnie pokierować jednostką biznesową Systemy Pomiarowe. Od 2006 r. do końca 2013 r. pracował jako kierownik obszaru biznesowego Elektronarzędzia i Akcesoria.

 

 

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Elektronarzędzia i prace badawcze w ramach grupy

Jahangir (Jan) Doongaji (ur. w 1967 r.) jest członkiem zarządu Hilti od 2014 r. Odpowiada za obszar elektronarzędzi oraz prace badawcze w firmie i rozwój technologii. Karierę w Hilti rozpoczął w 2000 r. Początkowo odpowiadał za obsługę klienta w szwajcarskim oddziale firmy. W 2002 r. przeniósł się do centrali w Schaan, gdzie zajmował różne stanowiska w zależności od rodzaju jednostki biznesowej firmy. Ostatnia jednostka biznesowa, którą kierował to Elektronarzędzia i Akcesoria.

Avraham (Avi) Kahn

Avraham (Avi) Kahn

Rynki amerykańskie i azjatyckie

Avraham (Avi) Kahn (ur. w 1977 r.) jest członkiem zarządu od stycznia 2020 r. Odpowiada za rynki azjatyckie i amerykańskie. Swoją karierę w Hilti rozpoczął w dziale sprzedaży w USA w 2004 r. Pracował na różnych stanowiskach kierowniczych, by w 2011 r. awansować na stanowisko dyrektora generalnego Hilti Kanada. Od 2017 r. odpowiada za cały region Ameryki Północnej.

Dr Stefan Nöken

Dr. Stefan Nöken

Technologie mocowania i logistyka

Stefan Nöken (ur. w 1965 r.) jest członkiem zarządu Hilti od początku 2007 r. W firmie odpowiada za technologie mocowania, oprogramowanie i logistykę. Karierę w Hilti rozpoczął w 2002 r., jako kierownik działu inżynieryjnego. W 2004 r. powierzono mu zarządzanie łańcuchem dostaw, a co za tym idzie, zakładami znajdującymi się na całym świecie oraz zakupami i logistyką w skali globalnej.

Joaquim Sardà Solsona

Joaquim Sardà

Rynki europejskie i bliskowschodnie, marketing strategiczny

Joaquim Sardà Solsona (ur. w 1974 r.) jest członkiem zarządu od stycznia 2020 r. Odpowiada za rynki europejskie i bliskowschodnie oraz za dział marketingu strategicznego. Swoją karierę w Hilti rozpoczął w 2005 r. w dziale rozwoju w siedzibie firmy. Następnie pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży we Włoszech i Niemczech. W 2012 r. objął stanowisko dyrektora generalnego ds. organizacji rynków we Włoszech i Europie Południowej.

RADA NADZORCZA

Michael Hilti

Michael Hilti

Honorowy Przewodniczący Rady Dyrektorów

Schaan, Liechtenstein

Michael Hilti (ur. w 1946 r.; wybrany Honorowym Przewodniczącym Rady Dyrektorów podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2018 r.), syn założyciela firmy, prof. Martina Hilti. Jest członkiem Rady Nadzorczej firmy od 1990 r. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w St. Gallen pracował w sektorze bankowym w Londynie. W 1974 r. rozpoczął pracę w Hilti na stanowisku zastępcy kierownika ds. marketingu. Dwa lata później został wybrany do zarządu spółki, a w latach 1990-1993 był jego prezesem. Następnie, w latach 1994-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Hilti. Michael Hilti jest zarządcą funduszu Martin Hilti Family Trust i członkiem zarządu Fundacji Hilti oraz przewodniczącym Fundacji Hilti Art. Michael Hilti zajmował różne stanowiska dyrektorskie. Został też mianowany honorowym członkiem senatu Uniwersytetu w St. Gallen oraz radnym Princely Commerce Councilor przez JNW Księcia Liechtensteinu Jana Adama II.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Przewodniczący Rady Dyrektorów

Rüschlikon, Szwajcaria

Heinrich Fischer (ur. w 1950 r.) sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej (do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2022 r.). Heinrich Fischer jest członkiem Rady Nadzorczej Hilti od 2007 r. W 1973 r. zdobył dyplom inżyniera na szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu, gdzie studiował elektrotechnikę i fizykę techniczną. Następnie podjął studia na kierunku zarządzanie w biznesie na Uniwersytecie w Zurychu, łącząc naukę z pracą zawodową. Tytuł magistra uzyskał w 1976 roku. Od 1977 r. zajmował wysokie stanowiska kierownicze w Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (w latach 1980-1989) i ponownie w Oerlikon Bührle Holding (w latach 1990-1995). W latach 1996-2007 był prezesem zarządu w Saurer AG w Arbon. Heinrich Fischer jest także członkiem rad nadzorczych Tecan AG i Sensirion AG.

Prof. dr Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Zurych, Szwajcaria

Pius Baschera (ur. w 1950 r.) jest zwyczajnym członkiem Rady Nadzorczej od kwietnia 2017 r. (wybrany ponownie, by sprawować swoją funkcję do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2022 r.). Pełni on również funkcję przewodniczącego funduszu Martin Hilti Family Trust, jedynego wspólnika Hilti Corporation. Wcześniej, przez 10 lat, sprawował funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Hilti. Studiował inżynierię mechaniczną i zarządzanie na szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu (ETH Zürich), uzyskując tytuł doktora. W 1979 r. dołączył do Hilti jako kierownik działu kontrolingu finansowego w obszarze produkcji. Zanim został przewodniczącym Rady Nadzorczej, przez 13 lat pełnił funkcję prezesa zarządu firmy. Od kwietnia 2017 roku jest rzecznikiem Martin Hilti Family Trust. Pius Baschera jest członkiem Rady Dyrektorów Grupy Schindler w Hergiswil (Szwajcaria) oraz przewodniczącym Rady Powierniczej Fundacji ETH Zurych.

Daniel Daeniker

Please enter alternative text here (optional)

Zurych, Szwajcaria

Daniel Daeniker (ur. w 1963 r.) został członkiem Rady Nadzorczej Hilti w 2018 r. (będzie pełnić tę funkcję do zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2024 r.). Daniel Daeniker jest partnerem zarządzającym w Homburger AG – firmie prawniczej z w Zurychu, specjalizującej się w prawie handlowym. Jest również członkiem zarządu w dormakaba Holding AG (z siedzibą w Szwajcarii). Zasiada także w Radzie Nadzorczej firmy Rothschild & Co SCA (z siedzibą we Francji) i wykłada na Uniwersytecie w Zurychu.

Kim Fausing

Kim Fausing

Sonderborg, Dania

Kim Fausing (ur. w 1964 r.) został członkiem Rady Nadzorczej spółki w 2010 r. (w związku z wyborem na kolejną kadencję będzie sprawować tę funkcję do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2022 r.). W 1987 roku ukończył studia na wydziale inżynierii mechanicznej na duńskiej uczelni Aarhus Teknikum, a w 1996 roku uzyskał tytuł MBA w Henley Business School w Londynie. Kim Fausing dołączył do grupy Hilti w 1990 r. Do 2007 r. zajmował różne stanowiska kierownicze w Europie i Azji. W styczniu 2008 roku, po przejściu do duńskiej Danfoss Group, został dyrektorem zarządzającym i członkiem komitetu wykonawczego. Jest prezesem i dyrektorem generalnym od lipca 2017 roku. Er ist zudem Vizepräsident der SMA A/G in Kassel, Deutschland, und Mitglied des Verwaltungsrats von LafargeHolcim, Schweiz. 

CARLA DE GEYSELEER

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belgia

Carla De Geyseleer (wybrana na kadencję do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia 2022) dołączyła do Rady Nadzorczej w 2019 r. Od października 2019 r. pełni funkcję dyrektora finansowego Grupy Volvo Car (Szwecja). Wcześniej przez kilka lat pracowała jako dyrektor finansowy w SGS w Genewie (Szwajcaria) oraz w spółce zależnej operatora telefonii komórkowej Vodafone, Vodafone Libertel B.V., a także w firmie logistycznej DHL Express Benelux, obie z siedzibą w Holandii. Pracowała na różnych stanowiskach związanych z obszarem finansów, na poziomie regionalnym i globalnym struktur DHL. Carla De Geyseleer ukończyła studia na kierunku Executive MBA, w Institute for Management Development zlokalizowanym w szwajcarskiej Lozannie.

MARCO MEYRAT

Barbara Milian Thoralfsson

Chur, Schweiz 

Marco Meyrat (ur. w 1963 r.), (wybrany na kadencję do Walnego Zgromadzenia 2023) dołączył do Rady Dyrektorów od 2020 roku. Od 1 stycznia 2020 r. pełni funkcję Prezesa Rady Fundacji Hilti. W latach 2005-2019 był członkiem zarządu grupy Hilti. Marco Meyrat rozpoczął pracę w Hilti w 1989 roku jako kierownik produktu w dziedzinie bezpośredniego mocowania w centrali w Liechtensteinie. W swojej karierze zawodowej w Hilti zarządzał organizacjami rynkowymi takimi jak Szwajcaria czy Niemcy. W 2005 r. przejął odpowiedzialność za globalną sprzedaż i marketing w Zarządzie Grupy Hilti. Od 2017 roku odpowiadał za region Ameryki Północnej oraz rynki rozwijające się. Jest członkiem Rady Doradczej Ardex GmbH, Witten (Niemcy), Wiceprezesem Zarządu OLMeRO AG, Glattbrugg (Szwajcaria) i Wiceprezesem Zarządu Venture Incubator AG, Zug (Szwajcaria).

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Oslo, Norwegia

Barbara Milian Thoralfsson (ur. w 1959 r.) jest członkiem Rady Nadzorczej Hilti od września 2014 r. (w związku z wyborem na kolejną kadencję będzie pełnić tę funkcję do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2023 r.). Posiada dyplom MBA w zakresie marketingu i finansów zdobyty na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Ukończyła również studia licencjackie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Duke’a w Karolinie Północnej. Barbara Milian Thoralfsson była prezesem zarządu w spółkach sektora telekomunikacyjnego i towarów konsumpcyjnych. Doświadczenie zdobyła także pracując na stanowisku dyrektora niewykonawczego, zarówno w spółkach publicznych, jak i w międzynarodowych spółkach prywatnych. Od 2006 r. jest przedsiębiorcą w sektorze przemysłowym i współzałożycielką największej skandynawskiej firmy zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych. Jest dyrektorem i przewodniczącym Komitetu Audytu SCA AB i Essity AB w Szwecji. Jest również dyrektorem G4S Plc w Londynie.