KADRA ZARZĄDZAJĄCA

ZARZĄD

Dr Christoph Loos

Dr. Christoph Loos

Prezes zarządu

Christoph Loos (ur. w 1968 r.) objął stanowisko prezesa zarządu w styczniu 2014 r. Wcześniej, od 2007, był jednym z członków zarządu firmy. Przez pierwsze cztery lata swojej kadencji odpowiadał za finanse, sprawy kadrowe, IT i rozwój firmy. W 2011 r. zakres jego kompetencji zwiększył się o rynki wschodzące i globalny segment energetyczno-przemysłowy. Christoph Loos rozpoczął pracę w Hilti w 2001 r., jako kierownik zespołu ds. rozwoju firmy, a następnie ustanowił jednostkę zarządzania strategicznego. Z końcem 2003 r. przeniósł się do Niemiec, gdzie początkowo pełnił funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży. W 2005 r. awansował na stanowisko dyrektora generalnego Hilti w Niemczech.

Jahangir (Jan) Doongaji

Jahangir (Jan) Doongaji

Nominowany na prezesa zarządu (od 2023 r.)

Jahangir (Jan) Doongaji (ur. w 1967 r.) jest członkiem zarządu Hilti od 2014 r. Odpowiada za obszar elektronarzędzi oraz prace badawcze w firmie i rozwój technologii. Karierę w Hilti rozpoczął w 2000 r. Początkowo odpowiadał za obsługę klienta w szwajcarskim oddziale firmy. W 2002 r. przeniósł się do centrali w Schaan, gdzie zajmował różne stanowiska w zależności od rodzaju jednostki biznesowej firmy. Od 2006 r. do 2013 r. zarządzał największą jednostką firmy, jaką są narzędzia i akcesoria, a następnie dołączył do zarządu firmy. Od końca 2021 r. jest odpowiedzialny za strategię Grupy Hilti..

Matthias Gillner

Matthias Gillner

Rynki wschodzące i segment energetyczno-przemysłowy

Matthias Gillner (ur. w 1967 r.) został członkiem zarządu Hilti w kwietniu 2011 r. Odpowiada za sprawy kadrowe, IT, rozwój firmy oraz globalne kwestie energetyczno-przemysłowe. Karierę w Hilti rozpoczął w 2000 r., jako kierownik ds. rozwoju firmy. Następnie odpowiadał za obszar elektronarzędzi, a w latach 2014-2017 za rynki wschodzące oraz kwestie energetyczno-przemysłowe. W połowie 2001 r. został kierownikiem działu personalnego, by następnie pokierować jednostką biznesową Systemy Pomiarowe. Od 2006 r. do końca 2013 r. pracował jako kierownik obszaru biznesowego Elektronarzędzia i Akcesoria.

 

 

Tassilo Denizer

Dr. Stefan Nöken

Technologie mocowania i logistyka

Tassilo Deinzer (ur. w 1971 r.) dołączył do zarządu Hilti 1 stycznia 2022 r. i jest odpowiedzialny za technologie mocowania i logistykę. Swoją karierę w Hilti rozpoczął w centrali w Schaan w 2003 r. w dziale rozwoju korporacyjnego. Niedługo później, przewodził pracom nad strategią Grupy hilti w regionie Ameryki Połnocnej, po czym przeniósł się do Niemiec, gdzie był odpowiedzialny za region sprzedaży. Od 2006 r. zajmował różne stanowiska zarządcze w siedzibie Hilti, po czym w 2013 r. był odpowiedzialny za obszar elektronarzędzi i akcesoriów. 

THOMAS HILLBRAND

Dr. Stefan Nöken

 Elektronarzędzia, dział rozwoju i badań

Thomas Hillbrand (ur. w 1975 r.) dołączył do zarządu Hilti 1 Stycznia 2022 r. i jest odpowiedzialny za obszar Elektronarzędzi, działu rozwoju i badań. Swoją karierę rozpoczął w 2005 r. w dziale rozwoju korporacyjnego w centrali firmy w Schaan. W 2007 r. przeniósł się do Niemiec, gdzie był odpowiedzialny za Hilti Center (dziś Hilti Store). W 2009 r. objął stanowisko odpowiedzialne za Elektronarzędzia i akcesoria w Niemczech, a następnie w Europie centralnej. Przed powrotem do centrali w 2012r. , przewodził różnym zespołom w dziale marketingu. W roku 2017 był odpowiedzialny za dział systemów pomiarowych. 

Avraham (Avi) Kahn

Avraham (Avi) Kahn

Rynki amerykańskie i azjatyckie

Avraham (Avi) Kahn (ur. w 1977 r.) jest członkiem zarządu od stycznia 2020 r. Odpowiada za rynki azjatyckie i amerykańskie. Swoją karierę w Hilti rozpoczął w dziale sprzedaży w USA w 2004 r. Pracował na różnych stanowiskach kierowniczych, by w 2011 r. awansować na stanowisko dyrektora generalnego Hilti Kanada. Od 2017 r. odpowiada za cały region Ameryki Północnej.

Joaquim Sardà Solsona

Joaquim Sardà

Rynki europejskie i bliskowschodnie, marketing strategiczny

Joaquim Sardà Solsona (ur. w 1974 r.) jest członkiem zarządu od stycznia 2020 r. Odpowiada za rynki europejskie i bliskowschodnie oraz za dział marketingu strategicznego. Swoją karierę w Hilti rozpoczął w 2005 r. w dziale rozwoju w siedzibie firmy. Następnie pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży we Włoszech i Niemczech. W 2012 r. objął stanowisko dyrektora generalnego ds. organizacji rynków we Włoszech i Europie Południowej.

RADA NADZORCZA

Michael Hilti

Michael Hilti

Honorowy Przewodniczący Rady Dyrektorów

Schaan, Liechtenstein

Michael Hilti (ur. w 1946 r.; wybrany Honorowym Przewodniczącym Rady Dyrektorów podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2018 r.), syn założyciela firmy, prof. Martina Hilti. Jest członkiem Rady Nadzorczej firmy od 1990 r. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w St. Gallen pracował w sektorze bankowym w Londynie. W 1974 r. rozpoczął pracę w Hilti na stanowisku zastępcy kierownika ds. marketingu. Dwa lata później został wybrany do zarządu spółki, a w latach 1990-1993 był jego prezesem. Następnie, w latach 1994-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Hilti. Michael Hilti jest zarządcą funduszu Martin Hilti Family Trust i członkiem zarządu Fundacji Hilti oraz przewodniczącym Fundacji Hilti Art. Michael Hilti zajmował różne stanowiska dyrektorskie. Został też mianowany honorowym członkiem senatu Uniwersytetu w St. Gallen oraz radnym Princely Commerce Councilor przez JNW Księcia Liechtensteinu Jana Adama II.

Heinrich Fischer

Heinrich Fischer

Przewodniczący Rady Dyrektorów

Rüschlikon, Szwajcaria

Heinrich Fischer (ur. w 1950 r.) sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej (do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2022 r.). Heinrich Fischer jest członkiem Rady Nadzorczej Hilti od 2007 r. W 1973 r. zdobył dyplom inżyniera na szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu, gdzie studiował elektrotechnikę i fizykę techniczną. Następnie podjął studia na kierunku zarządzanie w biznesie na Uniwersytecie w Zurychu, łącząc naukę z pracą zawodową. Tytuł magistra uzyskał w 1976 roku. Od 1977 r. zajmował wysokie stanowiska kierownicze w Oerlikon Bührle Holding, Balzers AG (w latach 1980-1989) i ponownie w Oerlikon Bührle Holding (w latach 1990-1995). W latach 1996-2007 był prezesem zarządu w Saurer AG w Arbon. Heinrich Fischer jest także członkiem rad nadzorczych Tecan AG i Sensirion AG.

Prof. dr Pius Baschera

Prof. Dr. Pius Baschera

Zurych, Szwajcaria

Pius Baschera (ur. w 1950 r.) jest zwyczajnym członkiem Rady Nadzorczej od kwietnia 2017 r. (wybrany ponownie, by sprawować swoją funkcję do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2022 r.). Pełni on również funkcję przewodniczącego funduszu Martin Hilti Family Trust, jedynego wspólnika Hilti Corporation. Wcześniej, przez 10 lat, sprawował funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Hilti. Studiował inżynierię mechaniczną i zarządzanie na szwajcarskiej Politechnice Federalnej w Zurychu (ETH Zürich), uzyskując tytuł doktora. W 1979 r. dołączył do Hilti jako kierownik działu kontrolingu finansowego w obszarze produkcji. Zanim został przewodniczącym Rady Nadzorczej, przez 13 lat pełnił funkcję prezesa zarządu firmy. Od kwietnia 2017 roku jest rzecznikiem Martin Hilti Family Trust. Pius Baschera jest członkiem Rady Dyrektorów Grupy Schindler w Hergiswil (Szwajcaria) oraz przewodniczącym Rady Powierniczej Fundacji ETH Zurych.

Daniel Daeniker

Please enter alternative text here (optional)

Zurych, Szwajcaria

Daniel Daeniker (ur. w 1963 r.) został członkiem Rady Nadzorczej Hilti w 2018 r. (będzie pełnić tę funkcję do zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2024 r.). Daniel Daeniker jest partnerem zarządzającym w Homburger AG – firmie prawniczej z w Zurychu, specjalizującej się w prawie handlowym. Jest również członkiem zarządu w dormakaba Holding AG (z siedzibą w Szwajcarii). Zasiada także w Radzie Nadzorczej firmy Rothschild & Co SCA (z siedzibą we Francji) i wykłada na Uniwersytecie w Zurychu.

MICHÈLE FREY-HILTI

Kim Fausing

Schaan, Liechtenstein

Michèle Frey-Hilti (wybrana na kadencję do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia 2025) dołączyła do Rady Nadzorczej w 2022 r. Studiowała na European Business School w Londynie i w 2011r. uzyskała tytuł licencjata na kierunki International Events Management. Jest wnuczką założyciela firmy, profesora Martina Hilti i dołączyła do firmy 2012 r. Jej pierwszym stanowiskiem w Hilti była obsługa klienta, a następnie awansowała na kierownika ds. produktu. Od 2016 r. do 2019 r. przewodziła fundacji Hilti i do 2022 r. fundacji rodziny Hilti. Od 2015 r. do 2022 przewodziła również działowi komunikacji w funduszu im. Martina Hilti. Michèle Frey-Hilti is członkiem zarządu fundacji Hilti, fundacji Art Hilti i wiceprzewodniczącyą fundacji Lebenswertes Liechtenstein.

CARLA DE GEYSELEER

Carla De Geyseleer

Erembodegem, Belgia

Carla De Geyseleer (wybrana na kadencję do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia 2022) dołączyła do Rady Nadzorczej w 2019 r. Od października 2019 r. pełni funkcję dyrektora finansowego Grupy Volvo Car (Szwecja). Wcześniej przez kilka lat pracowała jako dyrektor finansowy w SGS w Genewie (Szwajcaria) oraz w spółce zależnej operatora telefonii komórkowej Vodafone, Vodafone Libertel B.V., a także w firmie logistycznej DHL Express Benelux, obie z siedzibą w Holandii. Pracowała na różnych stanowiskach związanych z obszarem finansów, na poziomie regionalnym i globalnym struktur DHL. Carla De Geyseleer ukończyła studia na kierunku Executive MBA, w Institute for Management Development zlokalizowanym w szwajcarskiej Lozannie.

MARCO MEYRAT

Barbara Milian Thoralfsson

Chur, Schweiz 

Marco Meyrat (ur. w 1963 r.), (wybrany na kadencję do Walnego Zgromadzenia 2023) dołączył do Rady Dyrektorów od 2020 roku. Od 1 stycznia 2020 r. pełni funkcję Prezesa Rady Fundacji Hilti. W latach 2005-2019 był członkiem zarządu grupy Hilti. Marco Meyrat rozpoczął pracę w Hilti w 1989 roku jako kierownik produktu w dziedzinie bezpośredniego mocowania w centrali w Liechtensteinie. W swojej karierze zawodowej w Hilti zarządzał organizacjami rynkowymi takimi jak Szwajcaria czy Niemcy. W 2005 r. przejął odpowiedzialność za globalną sprzedaż i marketing w Zarządzie Grupy Hilti. Od 2017 roku odpowiadał za region Ameryki Północnej oraz rynki rozwijające się. Jest członkiem Rady Doradczej Ardex GmbH, Witten (Niemcy), Wiceprezesem Zarządu OLMeRO AG, Glattbrugg (Szwajcaria) i Wiceprezesem Zarządu Venture Incubator AG, Zug (Szwajcaria).

PETER TERWIESCH

Barbara Milian Thoralfsson

Kilchberg, Szwajcaria

Peter Terwiesch (ur. w 1966), (wybrany na kadencję do Zwyczajnego Walngego Zgromadzenia 2025) dołączył do rady nadzorczej w 2022 r. Jest odpowidzialny za obszar automatyzacji, jednocześnie będąc członkiem komitetu zarządzającego ABB (od 2015 r.). W 1994 r. dołączył do ABB jako dyrektor regionu Europy Centralnej, w latach 2011-2014 był odpowiedzialny za obszar opracowywania technologii. W roku 2013 został nominowany na członka IFAC (International Federation of Automatic Control). Od 2020 roku jest członkiem zarządu European Clean Hydrogen Alliance (ECH2A). Peter Terwiesch studiował inżynierię elektryczną na uniwestytecie w Karlsruhe i uniwerystecie w Strasburgu, posiada również tytuł doktora zdobyty na uczelni ETH w Zurychu, a także ukończył program General Manager na Harvard Business School.

Barbara Milian Thoralfsson

Barbara Milian Thoralfsson

Oslo, Norwegia

Barbara Milian Thoralfsson (ur. w 1959 r.) jest członkiem Rady Nadzorczej Hilti od września 2014 r. (w związku z wyborem na kolejną kadencję będzie pełnić tę funkcję do czasu zwołania zwyczajnego walnego zgromadzenia w 2023 r.). Posiada dyplom MBA w zakresie marketingu i finansów zdobyty na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Ukończyła również studia licencjackie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Duke’a w Karolinie Północnej. Barbara Milian Thoralfsson była prezesem zarządu w spółkach sektora telekomunikacyjnego i towarów konsumpcyjnych. Doświadczenie zdobyła także pracując na stanowisku dyrektora niewykonawczego, zarówno w spółkach publicznych, jak i w międzynarodowych spółkach prywatnych. Od 2006 r. jest przedsiębiorcą w sektorze przemysłowym i współzałożycielką największej skandynawskiej firmy zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych. Jest dyrektorem i przewodniczącym Komitetu Audytu SCA AB i Essity AB w Szwecji. Jest również dyrektorem G4S Plc w Londynie.