Cięcie i przecinanie betonu i muru

Bezpieczna i bezpyłowa praca na placu budowy dzięki wysokowydajnym urządzeniom do przecinania i cięcia

DSH 600-22 Wcięcie w ścianę betonową

Przecinanie i cięcie to często wykonywane czynności na placu budowy. Wysokowydajne przecinarki i piły Hilti są odpowiednim wsparciem, aby można było w precyzyjny, szybki, a zwłaszcza bezpieczny sposób wykonywać pracę.

Dlatego opracowaliśmy całą gamę narzędzi i nowych tarcz diamentowych, które pomogą ciąć szybciej, bezpieczniej i łatwiej w różnych materiałach. Dzięki naszym ręcznym diamentowym przecinarkom spalinowym, przecinarkom elektrycznym, piłom ściennym i szlifierkom kątowym można pracować zarówno bezpiecznie, jak i efektywnie. Stanowią one połączenie wysokiej wydajności, zaawansowanej techniki diamentowej i łatwej obsługi z czynnymi funkcjami bezpieczeństwa i technologiami zapewniającymi kompleksowe bezpieczeństwo pracy.

Przecinarki

DSH 600-22 do cięcia betonu

Akumulatorowa przecinarka DSH 600-22

Przetnij tyle betonu, ile przy pełnym zbiorniku paliwa

Akumulatorowa przecinarka DSH 600-22 wykonuje tę samą pracę, co poprzednie przecinarki spalinowe − ale nie generuje spalin, hałasu, problemów związanych z mieszanką paliwową i nie wymaga konserwacji.

Dzięki połączeniu bardziej inteligentnych i wydajnych akumulatorów Nuron oraz tarcz tnących zoptymalizowanych pod kątem pracy z narzędziami akumulatorowymi możesz teraz, przy użyciu dwóch zestawów akumulatorów B 22-255, ciąć tyle betonu, ile przy pełnym zbiorniku paliwa. Bezszczotkowy silnik elektryczny przecinarki akumulatorowej ma dwukrotnie dłuższą żywotność niż w przypadku przecinarki spalinowej, a waga − wynosząca zaledwie 13.2 kg wraz z akumulatorem − zapewnia wygodne cięcie w dowolnej pozycji.

Dzięki zastosowaniu przecinarki DSH 600-22 nie ma problemu z rosnącymi cenami benzyny, konserwacją silnika spalinowego czy naprawami po zatankowaniu niewłaściwej mieszanki. Największa zaleta naszej przecinarki to że można pracować bardziej ekonomicznie, bezpiecznie i przed dłuższy czas, dbając o środowisko.

DSH 700-22 do cięcia asfaltu

Innowacja Hilti

Przecinarka akumulatorowa DSH 700-22

Z tylnym uchwytem do cięcia w posadzce

Nasza nowa przecinarka akumulatorowa DSH 700-22 sprawia, że ​​cięcie powierzchni betonowych jest teraz jeszcze wygodniejsze.

Dzięki tylnemu uchwytowi i opcjonalnym kółkom nasza nowa przecinarka na platformie akumulatorowej Nuron stanowi idealne rozwiązanie do długich cięć w betonie. Ze względu na niski poziom wibracji cięcie jest także wykonywane bardziej precyzyjnie niż w przypadku tradycyjnej przecinarki spalinowej.

Podobnie jak model DSH 600-22, nowa wersja oferuje wszystkie zalety przecinarki akumulatorowej, takie jak łatwy rozruch, brak spalin, elektryczny hamulec tarczy tnącej oraz długa żywotność narzędzia.

Przy zastosowaniu zoptymalizowanych tarcz tnących do naszych przecinarek oraz dwóch zestawów akumulatorów B 22-255  możesz osiągnąć taką samą wydajność cięcia jak przy zastosowaniu porównywalnych przecinarek spalinowych.

Przecinarka spalinowa


Łatwy do uruchomienia silnik, ergonomiczna konstrukcja i bardzo wytrzymałe części podlegające zużyciu (np. linki rozrusznika) zapewniają wygodny, nieprzerwany przebieg prac budowlanych. Solidna obudowa, specjalna powłoka cylindra i wyjątkowo wydajny filtr powietrza chronią silnik, który sprawdza się nawet w trudnej codziennej pracy na placu budowy.

Przecinarka spalinowa DSH 600-X do cięcia betonu

Urządzenie o maksymalnej elastyczności

Przecinarka spalinowa Hilti DSH 600-X jest lekka, zwrotna
i kompaktowa. Dzięki wyjątkowo mocnemu silnikowi o pojemności
60 cm3 tnie na głębokość do 120 mm w różnych pozycjach.  

Przecinarka spalinowa DSH 600-X
Przecinarka spalinowa DSH 700-X do cięcia betonu

Realizacja prac w podłodze oraz w ścianie

Przecinarka spalinowa Hilti DSH 700-X z silnikiem o pojemności
70 cm3 umożliwia cięcie w podłodze na głębokość do 125 mm, przy czym jest wystarczająco lekka do sporadycznych prac ściennych.  

Przecinarka spalinowa DSH 700-X
Przecinarka spalinowa DSH 900-X do cięcia metalu

Wysoka wydajność do zastosowań podłogowych

Dzięki mocnemu silnikowi o pojemności 80 cm3 przecinarka spalinowa Hilti DSH 900-X jest profesjonalnym narzędziem do realizacji ciężkich prac i cięć w podłodze do głębokości 150 mm. 

Przecinarka spalinowa DSH 900-X

Przewaga części podlegających zużyciu w zarządzaniu flotą

Wyposażenie w aktualne narzędzia, bezpłatna naprawa i wymiana narzędzi oraz zarządzanie narzędziami online. Nasza analiza parku narzędzi zapewnia pełny przegląd Twojej sytuacji.

Zarządzanie flotą Hilti – więcej niż leasing narzędzi

Diamentowe tarcze do cięcia

Tarcze diamentowe do cięcia SPX SP P

Tarcze Ultimate, Premium i Standard

Nowe portfolio obejmuje produkty, które zapewniają o 35% szybszą pracę, mają dłuższą żywotność i uniwersalne zastosowanie

Aby móc zaoferować odpowiednie rozwiązanie w każdej klasie wydajności, opracowaliśmy całą gamę tarcz diamentowych, dzięki którym możesz przecinać i ciąć materiały szybciej, bezpieczniej i łatwiej. W zależności od wymogów dotyczących wydajności możesz wybierać spośród tarcz Ultimate, Premium i Standard. Decydującymi kryteriami wyboru są przy tym częstotliwość użytkowania i pożądana wydajność. 

Dzięki nowemu portfolio cięcie i przycinanie różnych podłoży mineralnych, zwłaszcza twardego i zbrojonego betonu, muru i kamienia naturalnego, nie stanowi żadnego problemu. Tarcz do cięcia możesz używać do wszystkich ręcznych przecinarek diamentowych firmy Hilti.

W naszym portfolio znajdziesz także idealne rozwiązanie dla naszych przecinarek akumulatorowych. Zoptymalizowaliśmy specjalnie opracowane tarcze do zastosowania z dwoma przecinarkami Nuron DSH 600-22 i DSH 700-22, aby uzyskać jeszcze lepszy zasięg podczas cięcia betonu.

Odpowiednia tarcza do cięcia, zgodna z Twoimi zapotrzebowaniami

Tarcze diamentowe SPX do muru

Diamentowa tarcza o najwyższej klasie wydajności do cięcia i przycinania różnych podłoży murarskich, zwłaszcza twardego i zbrojonego betonu, muru i kamienia naturalnego.

Uniwersalna tarcza diamentowa SP

Odpowiednia do każdego rodzaju betonu zbrojonego i niezbrojonego, muru i bloczków mineralnych.

Uniwersalna tarcza diamentowa P

Stabilna wydajność we wszystkich rodzajach niezbrojonego betonu, muru i bloczków mineralnych. Ograniczona wydajność w żelbecie.

Diamentowa tarcza do cięcia SPX Universal A

Uniwersalna diamentowa tarcza do cięcia, o klasie wydajności Ultimate, zaprojektowana, aby zapewnić maksymalną prędkość cięcia przecinarkami akumulatorowymi, a także maksymalną liczbę cięć z jednego ładowania akumulatora.

Tarcza AC-D GS do cięcia stali

Wytrzymała tarcza do cięcia stali do przecinarek akumulatorowych i spalinowych.

Cięcie, piłowanie, szlifowanie

Przecinarka elektryczna DCH 300-X do pracy na sucho

Przecinarka elektryczna do pracy na mokro lub sucho

Nasze przecinarki elektryczne Hilti DCH 300 i DCH 300-X łączą w sobie ogromną moc z wysoką precyzją i stanowią bezkonkurencyjny zestaw. Oznacza to, że potrzeba teraz tylko jednego urządzenia do wszystkich codziennych zadań – zarówno do cięcia na mokro, jak i na sucho. Dzięki nowej, praktycznie bezpyłowej, funkcji cięcia na mokro, którą posiada nasza przecinarka elektryczna DCH 300-X, można znacznie zwiększyć prędkość cięcia. 

Bezpieczeństwo jest przy tym równie ważne: 
Ze względu na odwrócony kierunek obrotów tarczy, urządzenie samoczynnie oddala się od operatora, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Nowa funkcja cięcia na mokro zmniejsza powstawanie potencjalnie niebezpiecznego pyłu. A ponieważ przecinarki DCH 300 i DCH 300-X są zasilane elektrycznie, generują mniej hałasu i spalin w porównaniu z urządzeniami spalinowymi.

Do produktu
Diamentowa piła ścienna DST 20-CA

Precyzyjne wycinanie i poszerzanie otworów w ścianach i podłogach betonowych

Elektryczna diamentowa piła ścienna DST 20-CA to pierwsza elektryczna piła ścienna wysokiej częstotliwości 32 A bez zewnętrznej skrzynki elektrycznej. Oznacza to o około 60% mniejszą wagę systemu i maksymalną głębokość cięcia do 73 cm przy użyciu tarczy 1600 mm. Precyzyjne wyburzanie ścian i podłóg oraz renowacje elewacji i balkonów nie stanowią już żadnego problemu.

Do produktu
Szlifierka kątowa AG 230-27DB

Elastyczne cięcie betonu

Ciągłe doskonalenie jest kluczowe dla Hilti. Dlatego szlifierka kątowa Hilti AG 230-27DB posiada jeszcze większą moc, ergonomiczną, obrotową rękojeść D oraz hamulec tarczowy. Bez trudu tnie mur, beton kruszywowy, wycina elementy betonowe i przycina prefabrykaty z betonu.

Funkcje bezpieczeństwa:

  • Aktywny system tłumienia wibracji (AVR)
  • Smart Power do kontrolowanej prędkości szlifowania na różnych podłożach
  • Szybko działający hamulec tarczy, lepsze zabezpieczenie 
  • Przed przegrzaniem i przeciążeniem dla bezpiecznej pracy
Do produktu

Szkolenia dotyczące bezpieczeństwa

Dobrze przeszkolony personel to połowa sukcesu

Tylko najbardziej bezpieczne urządzenie stanowi o bezpieczeństwie użytkownika. Zawsze staraj się być na bieżąco i informuj swoich pracowników o najnowszych technologiach w zakresie bezpieczeństwa pracy. Nasi doświadczeni, certyfikowani trenerzy Hilti pomoga w przeszkoleniu pracowników z zasad bezpiecznego użytkowania naszych narzędzi.

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące bezpyłowej pracy

Pył powstaje w wyniku różnych procesów
w branży budowlanej. Może to prowadzić do niekomfortowych warunków pracy i poważnych problemów zdrowotnych. 

Podczas naszego szkolenia BHP dotyczącego bezpyłowej pracy dowiesz się, jak chronić się
i minimalizować powstawanie pyłu.

Zarezerwuj teraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące bezpyłowej pracy

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące pił ręcznych

Ze względu na duże prędkości obrotowe pił istnieje ryzyko poważnych uszkodzeń lub obrażeń, zwłaszcza w przypadku nieostrożnego lub nieprawidłowego użytkowania. 

W trakcie naszych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dotyczących pił ręcznych, przedstawiamy przegląd możliwości zmniejszenia ryzyka obrażeń. 

Zarezerwuj teraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące pił ręcznych

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące szlifierek kątowych

Niewłaściwe obchodzenie się ze szlifierkami kątowymi może stanowić ryzyko obrażeń, ponieważ mogą powstawać np. sypiące się iskry. 

W celu zmniejszenia ryzyka obrażeń, szkolenie
w zakresie bezpieczeństwa Hilti obejmuje między innymi środki zapobiegawcze i funkcje bezpieczeństwa szlifierek kątowych. 

Zarezerwuj teraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące szlifierek kątowych

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące przecinarek spalinowych

Nieprawidłowe obchodzenie się z przecinarkami spalinowymi może niekiedy prowadzić do obrażeń spowodowanych przechyleniem się urządzenia
w materiale. 

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje ćwiczenia praktyczne i wskazówki dotyczące użytkowania przecinarek spalinowych w celu zmniejszenia ryzyka obrażeń. 

Zarezerwuj teraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dotyczące przecinarek spalinowych