Inteligentne narzędzia w istotny sposób zmieniają prace budowlane

Wgląd w przyszłość narzędzi z cyfrowymi funkcjami

Zarządzanie zasobami sprzętowymi w ramach aplikacji Hilti ON!Track wnosi ​​przejrzystość i efektywność do codziennego chaosu na placu budowy. Dzięki temu oprogramowaniu opartemu na chmurze, możesz zarejestrować każde dostępne narzędzie i efektywnie nim zarządzać. Z drugiej strony aplikacja Hilti Connect, zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji o narzędziu i pomaga Ci w składaniu zleceń na jego naprawę, zleceniu czyszczenia czy przeglądu Twojego narzędzia, a nawet umożliwia dostęp do ważnych filmów instruktażowych. Wkraczamy w erę sprzętu z funkcjami cyfrowymi i technologii mobilnej. Myśl o wielu możliwościach oferowanych przez wydajne, zautomatyzowane programy serwisowe dla firm budowlanych, które są otwarte na ideę Internetu Rzeczy jest bardzo ekscytująca. Już dziś są dostępne liczne opcje łączności cyfrowej w branży budowlanej, a nasza inicjatywa związana z wprowadzaniem funkcji cyfrowych do narzędzi, wkrótce da jeszcze więcej możliwości:

Eksploatacja narzędzia i raporty wydajności

Aby prawidłowo zamontować kotwy, należy ustawić odpowiedni moment obrotowy. Już niebawem będzie można utworzyć i wyeksportować szczegółowy raport na temat punktów mocowania dokręcanych w oparciu o konkretne wymagania, na przykład za pośrednictwem wkrętarki z udarem stycznym. W ten sam sposób w przyszłości elektrycy będą w stanie śledzić siły dociskowe na złączach, rurach i kanałach kablowych. Kierownicy budowy będą mogli z łatwością wygenerować tego typu raporty narzędzi i przedstawić je inspektorom oraz właścicielom firm budowlanych. Następnie dane te mogą być wykorzystane, na przykład, do maksymalnego wykorzystania predykcyjnego utrzymania ruchu.

Hilit torque controlled fastener

Wkrętarka Hilti z regulowanym momentem obrotowym 

Hilti smart tools make jobsite inspections easier

Szczegółowe raporty ułatwiają skontrolowanie narzędzi z regulacją momentu obrotowego 

Zarządzanie narzędzami

Wkrótce użytkownicy będą mogli za pomocą smartfonów wybierać ustawienia narzędzi dla konkretnych elementów mocujących i materiałów podłoża oraz będą mieli możliwość dostosowywania profili aplikacji, wprowadzając informacje o momencie obrotowym i liczbie obrotów. Przy użyciu jednego przycisku będą mogli w łatwy sposób wybierać spośród zapisanych profili, aby dane zastosowanie było wykonywane w sposób dokładny i wydajny. Zarządzanie narzędziami da użytkownikom nieskończone możliwości dostosowywania ustawień do różnych zastosowań, pozwalając na wprowadzanie niewielkich zmian, które mają ogromny wpływ na codziennie wykonywane zadania.

Hilti smart tools with customized user profile setting

Inteligentne narzędzia Hilti z możliwością dostosowania ustawień profilu użytkownika

Hilti smart tool for fastening

Korzystanie z aplikacji w celu przełączania pomiędzy zapisanymi ustawieniami momentu obrotowego i liczby obrotów. 

Osadzak automatyczny DX 5 Hilti wyposażony w funkcje cyfrowe

Hilti DX 5: Prochowy osadzak automatyczny wyposażony w funkcje cyfrowe

Dowiedz się więcej
Aplikacja Hilti Connect oraz BX 3 02

Hilti BX 3 02: Osadzak akumulatorowy wyposażony w funkcje cyfrowe

Dowiedz się więcej