Mocowanie ciężkich elementów

Wszystko na temat

Chcesz zamocować ciężkie elementy lub elementy nośne na zarysowanym betonie? Dzięki niezawodnym systemom kotwienia z aprobatą do indywidualnego mocowania w betonie zarysowanym jesteś na to dobrze przygotowany!

W Hilti znajdziesz odpowiednie narzędzia i systemy kotew do następujących mocowań dużych obciążeń:

  • Połączenia belek
  • Balustrady
  • Belki stalowe i słupy stalowe
Plac budowy, na którym wykonuje się mocowanie dużych obciążeń

Wszechstronne rozwiązania do zastosowania na etapie stanu surowego

Ładowanie

Mocowanie dużych obciążeń do betonu

Proste i szybkie rozwiązanie do mocowania belek stalowych do betonu zgodnie z wymogami aprobaty

W przypadku mocowania belek stalowych do betonu zarysowanego, szczególnie ważne jest stosowanie niezawodnych i zgodnych z aprobatą systemów kotwienia. Wyzwaniem w tym przypadku jest czyszczenie otworu i odpowiednia ilość żywicy. Dzięki rozwiązaniom firmy Hilti praca jest skuteczna i prosta. Odpowiednie produkty i narzędzia umożliwiają pominięcie niektórych etapów pracy, a co za tym idzie – pozwalają oszczędzić czas i gwarantują stabilne, wytrzymałe mocowania dużych obciążeń.

Tradycyjne czyszczenie otworu szczotką ze stali nierdzewnej

Dzięki zastosowaniu pręta kotwy HIT-Z nie ma potrzeby oczyszczania otworu

W przypadku tradycyjnych systemów wywiercony otwór musi być wolny od kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli nie zostanie odpowiednio oczyszczony, poziom przenoszenia obciążenia w przypadku mocowania dużych obciążeń gwałtownie spadnie, o ile nie posiada stosownej aprobaty. Stanowi to duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Stożkowy pręt kotwy może być osadzony bezpośrednio po wywierceniu otworu. Zgodnie z ETA-12/0006, dzięki zastosowaniu pręta kotwy w połączeniu z żywicą iniekcyjną HIT-HY 200-A, czyszczenie otworu nie ma już wpływu na poziom obciążenia, a zatem nie jest konieczne. Zmniejsza to ilość błędów w zastosowaniu, etapów pracy, jak również akcesoriów do czyszczenia, a dodatkowo – pozwala zaoszczędzić czas. W ten sposób redukujesz koszty oraz chronisz zdrowie montera, który nie jest już narażony na kontakt z unoszącym się pyłem budowlanym.

Dowiedz się więcej o HIT-Z


Dzięki zastosowaniu wiertła rurowego nie ma potrzeby oczyszczania otworu
Alternatywnie możesz uniknąć czyszczenia otworu, dzięki zastosowaniu wiertła rurowego Hilti do wielu możliwych rozwiązań mocujących. Pozwala to również zaoszczędzić koszty, uniknąć pyłu budowlanego i chronić zdrowie montera.

Poznaj teraz wiertła rurowe Hilti Pręty kotwiące Hilti
Prawidłowe dozowanie ilości żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika

Właściwa ilość żywicy

Aby zapewnić właściwe osadzenie kotwy chemicznej i stabilność konstrukcji, do otworu należy wtłoczyć odpowiednią ilość żywicy. 

Precyzyjna iniekcja żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika HDE 500-A22

Dozownik posiada akumulator o dużej pojemności i umożliwia precyzyjne iniekcje nawet w niskich temperaturach. Za pomocą aplikacji Volume Calculator możesz obliczyć wymaganą ilość żywicy z dokładnością do jednego mililitra. Obliczoną w ten sposób ilość należy ustawić na przełączniku wyboru dozowania, aby wstrzykiwana ilość była zawsze taka sama. To sprawia, że mocowanie dużych obciążeń jest bardzo wytrzymałe i bezpieczne. Automatyczny mechanizm zwalniający dozownika zapobiega kapaniu żywicy. Pozwala to utrzymać czystość w miejscu pracy i obniżyć koszty.

Zestawienie dozowników Przejdź do aplikacji Volume Calculator

Więcej przydatnych informacji na temat techniki mocowań

Szkolenia

Szkolenia

Szukasz szkoleń na temat techniki kotwienia?

Poznaj naszą ofertę szkoleń tutaj
Godzina innowacji

Godzina innowacji

Przekonaj się sam podczas godziny innowacji dotyczącej techniki mocowań.

Zamów wizytę na placu budowy już dziś
Wymiarowanie zakotwień

Wymiarowanie zakotwień

Potrzebujesz więcej informacji na temat wymiarowania zakotwień lub na temat projektu technicznego płyty podstawy?

Dowiedz się więcej
Próba obciążeniowa

Próba obciążeniowa

Jeżeli kotwa ma być osadzona w podłożu, które nie jest objęte aprobatą, chętnie pomożemy Ci w przeprowadzeniu próby obciążeniowej na budowie.

Dowiedz się więcej