Nachträgliche Bewehrung

Kotwienie chemiczne w branży budowlanej

Złożoność konstrukcji budynków wzrasta. W branży budowlanej pojawiają się nowe wyzwania w montażu kotew chemicznych i wklejanych prętów zbrojeniowych. Warto wykorzystać rozwiązania, które zagwarantują Ci sukces.

Podczas montażu zadbaj także o zdrowie i komfort pracy. Nasze systemy ułatwią Ci wykonywanie codziennych prac na budowie poprzez redukcję pyłów, brak konieczności użycia kabli i krótszy czas montażu.

Jest to możliwe dzięki szeregowi innowacyjnych rozwiązań np. automatycznemu czyszczeniu otworów. Dzięki innowacjom możesz osiągnąć lepsze wyniki, zwiększyć wydajność i poziom bezpieczeństwa.

Chcę zobaczyć rozwiązania dopasowane do moich potrzeb

ZASTOSOWANIA KOTEW CHEMICZNYCH

Zbrojenie konstrukcyjne
1 / 4
Zbrojenie konstrukcyjne

Łączenia konstrukcyjne z użyciem wklejanych prętów zbrojeniowych. Dozbrojenie i redukcja naprężeń w konstrukcjach żelbetowych budynków.

Mocowanie
2 / 4
Mocowania

Kotwienie podpór stalowych, belek stalowych, schodów, poręczy itd. Kotwienie barier zabezpieczających, poręczy, drabin pożarowych.

wzmocnienie betonu
3 / 4
Wzmocnienie betonu

Renowacja mostów, budynków i innych obiektów budowlanych, dozbrojenie i wklejane wzmocnienie elementów betonowych (np. nadbetonu, zbrojenie na przebicie, trzpienie dylatacyjne).

Zbrojenie konstrukcyjne
4 / 4
Zbrojenie konstrukcyjne

Zastąpienie źle osadzonych lub brakujących prętów zbrojeniowych, zbrojenie wklejane (np. przyłącza w ścianach, płytach, schodach, słupach, fundamentach, itd.)

Przed wierceniem otworu

Jak przygotować się do montażu kotew i prętów?

Montaż wklejanych prętów zbrojeniowych

Sprawdź, gdzie możesz wiercić

Zastosuj multidetektory i specjalne systemy, aby uniknąć czasochłonnych przebić zbrojenia. Przydatna będzie też kompletna analiza obiektu budowlanego i nieniszczące skanowanie konstrukcji betonowych.

Dowiedz się więcej
Aplikacja „Kalkulator ilości żywicy"

Oblicz ilość żywicy

Za pomocą aplikacji "Kalkulator ilości żywicy" oblicz, ile opakowań żywicy potrzebujesz do danego projektu. Zastosowanie węży napełniających zmniejszy zużycie żywicy i zapewni prawidłowe wypełnianie.

Dowiedz się więcej
Instrukcja montażu

Poznaj dokumentację

Zapoznaj się z pełną i zrozumiałą dokumentacją, np. do określenia prawidłowej średnicy otworu i głębokości wiercenia. Dzięki temu szybko i bezpiecznie wykonasz swoją pracę.

Pobierz dokumentację

Wiercenie otworu i czyszczenie

Jak sprawić, by wiercenie otworu stało się bardziej bezpieczne i wydajne? System SafeSet, wysokiej jakości narzędzia i technika diamentowa, pomogą Ci osiągnąć cel.

Hilti SafeSet

System SAFESET

Hilti SafeSet to połączenie innowacyjnych technologii. System gwarantuje bezpieczeństwo montażu i zwiększa wydajność nawet o 60% − czasochłonne czyszczenie otworów nie jest już konieczne. Wiertła udarowe TE-CD / -YD umożliwiają wiercenie i czyszczenie w jednym kroku roboczym, zmniejszając ekspozycję pracowników i sprzętu na pył. SafeSet jest przystosowany do pracy z młotami kombi Hilti TE 30, TE 50, TE 60 i TE 70.

Dowiedz się więcej
Młot kombi TE 50-AVR

Wysokiej jakości narzędzia

Projektując i produkując młoty i wiertarki kombi, bazujemy na naszym 50-letnim doświadczeniu. Znajduje to odzwierciedlenie w ich długim okresie użytkowania – przysłowiowej "mocy Hilti", produktywności i zgodności z przepisami BHP. Młoty kombi TE 30-A, TE 60 i TE 70 posiadają innowacyjny system aktywnej kontroli momentu obrotowego ATC, który przy nagłym zablokowaniu wiertła w otworze, błyskawicznie odłącza silnik, chroniąc przed urazami.

Dowiedz się więcej
Technika diamentowa

Technika diamentowa

W obliczu wyzwań, takich jak beton o wysokiej wytrzymałości lub gęste zbrojenie, warto zastosować odpowiednie systemy wiercenia techniką diamentową. Stanowią one skuteczną, cichą i generującą niewielkie wibracje alternatywę dla tradycyjnych metod. Ponadto system zarządzania wodą DD-WMS 100 zapewnia czystą i auto­nomiczną pracę wiertnicy diamentowej przez cały dzień.

Dowiedz się więcej

Wypełnianie wywierconego otworu

Jak prawidłowo i szybko wypełnić wywiercony otwór? Wykorzystaj najlepsze żywice i dozowniki. Zorganizuj szkolenia dla pracowników.

Żywica i kotwy

Portfolio żywic

Systemy iniekcyjne do mocowania w betonie spękanym i niespękanym to optymalne rozwiązanie do różnych zastosowań. Ważnym elementem systemu jest odpowiednia żywica: szybko­utwardzalna uniwersalna żywica HY 170, szybko­utwardzalna żywica o wysokiej wydajności HY 200 lub wolno­utwardzalna żywica epoksydowa RE 500V3.

Dowiedz się więcej
Dozowniki

Dozowniki i akcesoria

W osadzaniu, oprócz żywicy, istotną rolę odgrywa także właściwy dozownik. Kompletne rozwiązania dla zakotwień chemicznych muszą obejmować odpowiednie dozowniki. Dopasowane akcesoria do czyszczenia, tłoki wtryskowe i elastyczne węże do napełniania żywicy także pomagają w prawidłowym, bezpiecznym i ekonomicznym osadzaniu.

Dowiedz się więcej
Szkolenia i warsztaty Hilti

Szkolenia – zbrojenie wklejane

Nawet najlepsze produkty nie gwarantują sukcesu, jeśli korzystają z nich niewykwalifikowani pracownicy. Nasi eksperci mogą przeszkolić Ciebie i Twoich pracowników – pokażą, jak prawidłowo korzystać z elementów systemu. Wykonasz wklejane łączenia zbroje­niowe w bezpieczny i ekonomiczny sposób, w zgodzie z aprobatami.

Wkrótce

Osadzanie prętów kotew

Wybór właściwego pręta kotwy i kotwy chemicznej to istotny etap w efektywnym mocowaniu. Zawsze należy znaleźć odpowiedni produkt do danego zastosowania.

Dobór prętów kotwy

Nasze szerokie portfolio prętów gwintowanych w połączeniu z kotwami chemicznymi tworzą rozwiązania zgodne z ETA/KOT, do stosowana na co dzień i przy najbardziej wymagających pracach: od HIT-C ,przez HAS-U, po HIT-Z.

Dowiedz się więcej
Rozwiązania służące do wzmocnienia i modernizacji konstrukcji betonowych

Kotwy do konstrukcji zespolonych

Wybór odpowiednich kotew i rozwiązań przy wzmacnianiu i modernizowaniu konstrukcji betonowych pozwala na dalsze użytkowanie konstrukcji, uniknięcie wyburzania i wznoszenia nowych. Należy to uwzględnić na etapie projektowania i w czasie realizacji.

Dowiedz się więcej
Szkolenie z zakresu techniki mocowań kotew

Szkolenie z techniki mocowania kotew

Z ETA (Europejską Oceną Techniczną) systemy mocowania się rozwinęły, a wymagania wobec monterów wzrosły. DiBT wymaga specjalistycznych instrukcji osadzania kotwy z aprobatą. Na szkoleniach z techniki mocowań przygotujesz się zarówno teoretycznie, jak i praktycznie.

Dowiedz się więcej