Image alt text (optional)

FABRYKA EGGER BISKUPIEC

Budowa zakładu płyt wiórowych w okolicy Olsztyna

Fabryka jest zlokalizowana poza Biskupcem, w kierunku południowo-wschodnim od miasta. Jest to 19 zakład Grupy EGGER w Europie i pierwszy w Polsce. Szacunkowa wartość inwestycji EGGER w Biskupcu to około miliard złotych.

Fabryka w Biskupcu będzie miała kluczowe znaczenie dla Grupy EGGER w tej części Europy. Produkcja będzie skoncentrowana głównie na płytach wiórowych przeznaczonych dla przemysłu meblarskiego.

GŁÓWNE APLIKACJE ZASTOSOWANE NA PRZEDMIOTOWEJ BUDOWIE TO:

 1. Kotwienie za pomocą systemu REBAR
  Wykorzystano do tej aplikacji żywicę epoksydową typu HIT-RE 500 V3 za łączną kwotę sprzedaży = 135 000 zł. Dodatkowo osprzętu / wierteł zakupiono za 10 tys. zł.
   Mocowanie za pomocą żywicy epoksydowej typu HIT-RE 500V3 ,prętów żebrowanych fi 20 wzmacniające słupy na hali produkcyjnej. System naprawczy.
 2. Pełne zaangażowanie się zespołu sprzedaży i technicznego 
 3. Sprzedaż kotew poprzedzona szkoleniem kotwowym teoria +praktyka, dla grupy 10 osób (monterzy i kadra inżynierska )
 4. Dodatkowo po zakotwieniu prowadzone są testy nośności połączenia na budowie urządzeniem typu HAT 180 w ilości 10 szt.
 5. Współpraca na budowie z naszym klientem projektującym VIP – Stalko z Gdańska.
 6. Autor opracowania i aplikacji.

ZASTOSOWANO PONIŻSZE TECHNOLOGIE HILTI:

 1. Wiercenie w technologii szeroko rozumianej jako Safe-Set z wykorzystaniem wierteł Hilti HDB - eliminujących pracochłonne czyszczenie otworów.
 2. Wiercenie w technologii tradycyjnej jak i z wykorzystaniem wiertnicy diamentowej.
 3. Do prac wykorzystano wszelkiego rodzaju elektronarzędzia Hilti pozwalające  szybko i bezpiecznie  wykonać prace budowlane, szczególnie urządzenia techniki akumulatorowej, wiertnice.