MAGAZYN PRZEMYSŁOWY, VICENZA, WŁOCHY

Montaż instalacji tryskaczowej odpornej na wstrząsy sejsmiczne

Hilti jobsite reference industrial warehouse Vicenza Italy

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference industrial warehouse Vicenza Italy

Magazyn przemysłowy w Vincenzie potrzebował instalacji tryskaczowej. Jej montaż wiązał się jednak z kilkoma wyzwaniami. Problem stanowiły:

  • Powierzchnia magazynu – duża powierzchnia przekraczała 3.000 m2.
  • Obszar sejsmiczny – system instalacyjny musiał być odporny na wstrząsy sejsmiczne.
  • Cienkie podłoże - system miał być zamocowany do bardzo cienkiego podłoża, co znacznie utrudniało montaż. 

Rozwiązanie Hilti zastosowane w projekcie

Prowadziliśmy ścisłą współpracę z wykonawcą projektu - firmą Idrotermotre. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie systemu instalacyjnego Hilti MQS. Jest on niezwykle elastyczny i łatwy w montażu, a także odporny na obciążenia wynikające z trzęsienia ziemi.

Sporym utrudnieniem była ograniczona przestrzeń pomiędzy elementami konstrukcji i kształt belek dachowych, do których podwieszono system.

W związku z tym wiele decyzji dotyczących układu rur i miejsc montażu podpór, podjęliśmy na placu budowy. Zespół techniczny Hilti (Inżynier sprzedaży i Dział techniczny) współpracował z wykonawcą przez cały czas trwania prac montażowych.

Określiliśmy wszystkie niezbędne elementy systemu instalacyjnego, wielokrotnie przeprowadziliśmy nadzory wykonawcze na budowie, doradzaliśmy wykonawcy w kwestiach technicznych i służyliśmy wsparciem podczas montażu.

Z naszą pomocą montaż systemu przebiegł sprawnie, bezpiecznie i bez problemów.

W celu zapewnienia stabilności całej konstrukcji zastosowaliśmy szereg różnych kotew Hilti: HST do zastosowań w środowisku sejsmicznym, kotwy wkręcane HUS 3 przeznaczone do montażu na cienkim podłożu oraz kotwy chemiczne HIT HY 270 do mocowana na podłożu z pustą przestrzenią.

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE