ZABEZPIECZENIE WAŻNEGO MOSTU DROGOWEGO PRZED SKUTKAMI WSTRZĄSÓW SEJSMICZNYCH, NATHDWARA, INDIE

Montaż wklejanych prętów zbrojeniowych w cienkim podłożu

Hilti jobsite reference road bridge Nathdwara India

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference road bridge Nathdwara India

Nowy most drogowy w Nathdwara w Indiach jest częścią gigantycznego projektu, który zakłada budowę 79 km drogi, która połączy dwa ważne miasta w Radżastanie: Gomti Chouraha i Udaipur. Realizacja projektu ma ogromne znaczenie dla osób, które codziennie dojeżdżają tą drogą do pracy. Nowa droga pozwoli im zaoszczędzić czas i zmniejszy koszty podróży. 

Most w Nathdwara okazał się wyjątkowo problematycznym odcinkiem budowy. Przeszkodę stanowiły jego elementy konstrukcji w postaci łuku prowadzonego w spadku i konieczność zastosowania tzw. stoperów sejsmicznych, aby zabezpieczyć most przed przemieszczeniem w przypadku trzęsienia ziemi.

Zostaliśmy poproszeni o pomoc, gdy budowa była już na dość zaawansowanym poziomie. Znacznie utrudniło to montaż stoperów, ponieważ filary mostu, w których trzeba było wykonać głębokie otwory były już zbrojone od środka. 

Rozwiązania techniczne Hilti zastosowane w projekcie

Aby uniknąć kolizji ze zbrojeniem konieczne było zmniejszenie głębokości kotwienia. Zaproponowaliśmy więc zastosowanie żywicy chemicznej Hilti HIT-HY 200 w połączeniu z naszą techniką projektowania HIT Rebar.

Żywica HIT-HY 200 doskonale sprawdza się w montażu w cienkim podłożu. Jej zastosowanie pozwoliło na zmniejszenie głębokości kotwienia prętów zbrojeniowych z około 800 mm. do 360 mm. Dzięki temu pracownicy budowy mogli z łatwością wiercić otwory w słupach, dozować żywicę Hilti i montować stopery.

Przez cały czas trwania budowy nad przebiegiem prac czuwał zespół Inżynierów Hilti.  

Wskazówki do projektowania zbrojenia

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE