STACJA METRA W HONG KONGU

Ograniczenie zapylenia podczas montażu wklejanych prętów zbrojeniowych - system Hilti SafeSet™

Hilti jobsite reference MTR metro Hong Kong

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference MTR metro Hong Kong

Hong Kong to jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Szybka kolej MTR jest tu najpopularniejszym środkiem transportu. Korzysta z niej ponad 1,6 miliarda pasażerów rocznie. W związku z tym, wszelkie zakłócenia w jego funkcjonowaniu muszą być ograniczone do minimum.

Gdy zarząd MTR zdecydował się na montaż nowej windy na stacji Lai King, trzeba było maksymalne ograniczyć ilość pyłu podczas prowadzenia prac, tak by nie utrudniać mieszkańcom poruszania się po mieście. 

Rozwiązania techniczne Hilti zastosowane w projekcie

Do realizacji zadania wybraliśmy system Hilti SafeSet™ . Wykorzystaliśmy też mieszankę żywic HIT-HY 200 i HIT-RE 500, wiertła udarowe TE-CD i TE-YD oraz odkurzacz Hilti VC 40.

Dzięki zastosowaniu naszych wierteł udarowych i odkurzacza VC 40, pył był zasysany w trakcie wiercenia, a otwór pozostawał czysty. Nie było zatem potrzeby jego ręcznego czyszczenia. Równie sprawnie przebiegał montaż zbrojenia. Otwory wypełniliśmy żywicami chemicznymi Hilti. Ich dozowanie było łatwe i szybkie. Znacznie skróciło to czas trwania robót budowlanych i ograniczyło zapylenie na budowie. 

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE