KRØYERS PLADS W KOPENHADZE, DANIA

Ekologiczny budynek w centrum kopenhaskiej starówki

Hilti jobsite reference Krøyers Plads Copenhagen Denmark

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference Krøyers Plads Copenhagen Denmark

Krøyers Plads to nowy, niesamowity budynek, zlokalizowany w centrum kopenhaskiej starówki, której historia sięga 1747 roku.

Jego budowa była ogromnym wyzwaniem, ze względu na lokalizację, mającą duże znaczenie historyczne. To także pierwszy obiekt zbudowany zgodnie z nowymi, surowymi normami zwanymi Svanemaerket lub Nordyckim Łabędziem. Wprowadzono je w Danii po to, aby budować w sposób przyjazny dla środowiska.

Na 20.000 m2 powierzchni tego budynku znajduje się część biurowa, handlowa i mieszkalna. Każda z nich musi spełniać wymogi w zakresie energii elektrycznej określone w duńskich przepisach budowlanych z 2015 r. Ponadto, jedna z fasad budynku oraz dach będą pokryte roślinnością.

Rozwiązania Hilti zastosowane w projekcie

Projekt Krøyers Plads był dla nas wielkim wyzwaniem. Musieliśmy wziąć pod uwagę bardzo surowe wymogi w zakresie ochrony środowiska. By to osiągnąć zastosowaliśmy jeden z produktów naszej linii Cleantec, zaprojektowany w sposób przekraczający ustawowe wymogi w tym zakresie.

Nasi Inżynierowie służyli pomocą merytoryczną i wykonali obliczenia techniczne, podczas gdy żywica HIT-CT 1 sprawdziła się idealnie w trakcie wklejania prętów zbrojeniowych i łączenia elementów betonowych, które spełniały wymogi Nordyckiego Łabędzia w ramach normy 00-3.

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE