Młyn Maria Wrocław

Firma wykonawcza/ inwestor: OZ-BUD sp z o.o. / Realco Property Investment and Development

Data rozpoczęcia inwestycji: 08.2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 03.2021

Przedmiotem inwestycji jest zabytkowy prawie 800-letni Młyn Maria, którego początki  sięgają  1242 roku. Aktualnie  stary Młyn jest rewitalizowany na nowoczesne apartamentowce z pięknym widokiem na kanały młyńskie oraz Ostrów Tumski .                                                      

Image alt text (optional)

Czy wiesz, że… aktualny Młyn Maria przez ostatnie prawie 800lat nosił takie imiona jak Arnold, Klara, Maciej, Wójtowski, Bożego Ciała, Mariacki, Feniks

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Kotwienie prętów zbrojeniowych w murze oraz żelbecie za pomocą żywic Hilti w ilości około 400 sztuk.

Mocowane na żywicy HIT-HY 170  pręty  miały  za zadanie  zespolenia starej konstrukcji murowej z nowo projektowaną konstrukcją żelbetową stropów, ścian słupów oraz schodów

Do tej aplikacji wykorzystano żywicę hybrydową typu HIT-HY 170 oraz wyciskacz akumulatorowy HDE 500 A22 wraz z akcesoriami niezbędnymi do kotwienia chemicznego.

Całkowita wartość opiewa na około 35 tys. PLN.

OPIS WSPÓŁPRACY

Firma OZ-BUD sp. z o.o. przystąpiła do prac rozbiórkowych oraz wyburzeniowych które polegały na zburzeniu starych stropów, ścian, wykuciu otworów okiennych oraz drzwiowych. Następnie przystąpiła do wykuwania bruzd o określonych wymiarach pod nowo projektowaną konstrukcję żelbetową. Po wykonaniu bruzd nadszedł czas na wykonanie wklejeń prętów zbrojeniowych w podłożu ceglanym i właśnie na tym etapie byliśmy w stanie wesprzeć klienta naszym kompleksowym rozwiązaniem w zakresie kotew chemicznych.  Intensywna współpraca rzeczoznawców technicznych oraz działu technicznego HILTI z  klientem oraz projektantem zaowocowały rozwiązaniem, które zostało zaakceptowane oraz wdrożone na budowie.