DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ WKLEJANE PRĘTY ZBROJENIOWE?

Wklejane pręty zbrojeniowe – trwałe i proste w użyciu

Hilti post-installed rebar applications

Jeśli zastanawiasz się, jak łączyć płyty betonowe albo szukasz sposobu na wzmocnienie konstrukcji istniejącego już budynku – począwszy od budynków mieszkalnych, na mostach kończąc - systemy wklejanych prętów zbrojeniowych mogą okazać się idealnym rozwiązaniem.

Połączenia powstałe przez wklejanie prętów zbrojeniowych są połączeniami "na zakład". Tworzy się je przy pomocy żywic iniekcyjnych Hilti HIT.

Ich montaż jest łatwy i szybki. Wystarczy wywiercić otwór, dokonać iniekcji żywicy Hilti HIT, a następnie wprowadzić stalowy pręt.

Tak powstała konstrukcja jest równie wytrzymała, jak ta wykonana z prętów zbrojeniowych zalanych betonem. Potwierdziły to testy, przeprowadzone dla aprobat European Technical Approvals (TR023).

Zasady projektowania konstrukcji z użyciem wklejanych prętów zbrojeniowych są takie same, jak w przypadku dowolnej konstrukcji żelbetowej. 

WKLEJANE PRĘTY ZBROJENIOWE I SYSTEM HILTI SAFESET

Hilti safe set system for safe anchor installation

Systemy wklejanych prętów zbrojeniowych są ponadto:

  • bardzo elastyczne,
  • uniwersalne (mają bardzo szeroki zakres zastosowań),
  • praktyczne (mogą być stosowane nawet w cienkiej warstwie betonu).

Montaż wklejanych prętów zbrojeniowych można dodatkowo przyspieszyć, stosując nasz system SafeSet™. Elementy systemu SafeSet™ pozwalają na zminimalizowanie ilości pyłu, jaki powstaje podczas wiercenia. Dzięki temu nie ma już konieczności ręcznego czyszczenia wywierconego otworu. 

 

 

Dowiedz się więcej na temat systemu Hilti SafeSet

PROJEKTOWANIE ZBROJENIA W BETONIE CIĘ PRZEROSŁO? POMOŻEMY CI!

Hilti PROFIS Rebar design software

Możesz liczyć na naszą pomoc zarówno na etapie projektowania konstrukcji zbrojonych, jak i w trakcie budowy.

Oprogramowanie PROFIS Rebar pomoże Ci stworzyć wirtualny projekt zbrojenia. Gdyby okazało się jednak, że konieczne jest dodatkowe wsparcie, zawsze możesz liczyć na naszych ekspertów.

Nasze bogate doświadczenie zdobyliśmy podczas badań i na placu budowy. Uczestniczyliśmy w wielu przełomowych projektach budowlanych na całym świecie. Udało nam się sprostać największym wyzwaniom, jakie wiążą się z montażem wklejanych prętów zbrojeniowych. Pomogliśmy naprawić np. słynną Fontannę di Trevi w Rzymie i rozwiązać problem z nieprawidłowo zamontowanymi elementami złączonymi na jednej ze stacji metra w Delhi. 

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne

POWIĄZANE OPROGRAMOWANIE

Zastosowania prętów zbrojeniowych Hilti

POZNAJ TYPOWE ZASTOSOWANIA

Dowiedz się więcej
Pręty zbrojeniowe Hilti  HIT-RE 500

WSKAZÓWKI DO PROJEKTOWANIA

Dowiedz się więcej
Pręty zbrojeniowe, - referencje z inwestycji, Wiedeń

PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ

Dowiedz się więcej