OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA SZPITALA REJONOWEGO, KATANIA, WŁOCHY

Szeroka gama produktów ogniochronnych Hilti

Hilti jobsite reference Polyclinic Catania Italy

Opis inwestycji

Hilti jobsite reference Polyclinic Catania Italy

Podczas rozbudowy Szpitala Głównego w Katanii we Włoszech okazało się, że trzeba zmodernizować system przeciwpożarowy w budynku.

Instalacje w budynkach szpitalnych są zwykle bardzo skomplikowane. Tak też było w tym przypadku. Skomplikowane wiązki stalowych rur serwisowych były rozłożone w całym budynku i wymagały zabezpieczenia przeciwpożarowego.

Rozwiązania techniczne Hilti zastosowane w projekcie

W naszej ofercie znajduje się wiele materiałów do biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Umożliwia to bezproblemowy dobór odpowiedniego artykułu dla różnych przepustów i dylatacji.

Produkty Hilti idealnie spełniały więc wymagania, stawiane przez wykonawcę (Angelo Russello SpA) remontu szpitala w Katanii. Oto wybrane produkty wykorzystane do realizacji projektu:

  • Powłoka ogniochronna CFS-CT B (na polskim rynku produkt występuje pod nazwą CP 673) - do zabezpieczenia większych otworów i korytek kablowych.
  • Elastyczna piana ogniochronna CFS-F FX – do uszczelnienia mniejszych otworów, małych rur odpływowych i korytek kablowych. 
  • Ogniochronna pęczniejąca masa uszczelniająca CFS-IS - do zabezpieczenia przejść kablowych.
  • Poduszki ogniochronne CFS-CU - do uszczelnienia korytek kablowych.
  • Ogniochronna farba natryskowa Hilti CFS-SP WB oraz miękka i skompresowana wełna mineralna – do zabezpieczenia bardzo szerokich dylatacji.

Oprócz tego wykorzystaliśmy przeciwpożarowe bandaże na bazie grafitu Hilti CFS-B oraz uszczelniacz akrylowy Hilti CFS-S ACR.

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne