Metro Warszawskie – II Linia, I, II etap

Firma wykonawcza: IB Rosłaniec, Ul. Konopnickiej 5, 08-420 Miastków Kościelny

Data rozpoczęcia inwestycji: II kwartał 2016

Data zakończenia: IV kwartał 2021

Obecnie II linia liczy dziesięć stacji i 9,7 km. Łączy Czyste w dzielnicy Wola na lewym brzegu ze Starą Pragą oraz Targówkiem na prawym brzegu Wisły. Cała linia ma zostać ukończona do 2022 roku, przebiegać z Bemowa na Targówek i Bródno oraz liczyć 21 stacji. Warszawskim metrem podróżuje każdego dnia około 640 tys. pasażerów - ok. 500 tys. I linią i 140 tys. II linia metra.                                                     

Czy wiesz, że… Raz do roku 18 tysięcy siedzeń w warszawskich wagonach metra przechodzi proces dezynsekcji. Polega on na rozpyleniu odpowiednich substancji chemicznych, które zabezpieczają wnętrze pociągu przed pojawieniem się insektów. 

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Przy realizacji prac na budowie II Linii Metra, współpracujemy z wykonawcą przepustów biernej ochrony pożarowej w zakresie zabezpieczenia instalacji elektrycznych/kablowych. Zastosowane produkty to: system CP673, obejma CFS-D 25, piana CFS-F FX. Zabezpieczenia obejmują kable/przewody w zakresie średnic maksymalnych do 80mm. Przepusty znajdują się w ścianach i stropach.

OPIS WSPÓŁPRACY

Swoje działania rozpoczęliśmy od zorganizowania szkolenia dla kadry kierowniczej w tematyce ochrony przeciwpożarowej i naszych produktów. Dla wykonawcy – pana Karola, służyliśmy doradztwem w zakresie doboru, obliczeń zużycia i prawidłowego montażu produktu. Dodatkowo, dokumentacja przepustów została stworzona na bazie oprogramowania DokuManager. Zaproponowaliśmy również rozwiązania dla przypadków wykraczających poza aprobaty i oceny techniczne, które bezproblemowo zostały zatwierdzone przez uprawnione do tego osoby.