SKANOWANIE W CELU LOKALIZACJI PRĘTÓW ZBROJENIOWYCH, EAGLE HOUSE W LONDYNIE, WIELKA BRYTANIA

Dowiedz się, jak zlokalizowaliśmy pręty zbrojeniowe w betonowym podłożu o powierzchni 18.000 m2

Eagle House, referencje z inwestycji

Opis inwestycji

Please enter alternative text here (optional)

Eagle House to ogromny kompleks usługowo-mieszkalny w centrum Londynu o powierzchni ok. 18.000 m2. Znajduje się tam 276 apartamentów mieszkalnych, 6.000 m2 powierzchni handlowej, plac i ponad 30 miejsc parkingowych.

Wyzwaniem dla dewelopera, firmy Mount Anvil, było wykrycie wszystkich zbrojeń sprężających w stropie wykonanym z betonowych płyt. 

Opis inwestycji

Eagle House to ogromny kompleks usługowo-mieszkalny w centrum Londynu o powierzchni ok. 18.000 m2. Znajduje się tam 276 apartamentów mieszkalnych, 6.000 m2 powierzchni handlowej, plac i ponad 30 miejsc parkingowych.

Wyzwaniem dla dewelopera, firmy Mount Anvil, było wykrycie wszystkich zbrojeń sprężających w stropie wykonanym z betonowych płyt. 

Rozwiązania Hilti zastosowane w projekcie

Aby wykonać to zadanie, inspektorzy z firmy Murphy Surveys wykorzystali skaner do betonu Hilti PS 1000 X-Scan. Umożliwił on wykrycie prętów zbrojeniowych, siatki zbrojeniowej, zbrojenia sprężającego, rur, przewodów elektrycznych i innych obiektów ukrytych w betonie i w konstrukcji.

System detekcji Hilti PS 1000 X-Scan składa się z pulsacyjnego skanera radarowego, który pozwala wykryć obiekty ukryte w konstrukcji bez konieczności wiercenia w podłożu. Ponadto, w trakcie skanowania wyświetla on obrazy w formacie 2D i 3D na kolorowym ekranie.

Dzięki temu inspektorzy byli w stanie odtworzyć schemat konstrukcji budynku w trakcie skanowania.

Następnie, już w swoim biurze, inspektorzy użyli oprogramowania Hilti PROFIS Detection do przeprowadzenia bardziej szczegółowej analizy uzyskanych danych w celu stworzenia modeli konstrukcji w formacie 3D i opracowania raportów.

Dzięki zastosowaniu nieinwazyjnej metody badania konstrukcji budynku Eagle House przed przystąpieniem do prac budowlanych, projekt mógł zostać zrealizowany w znacznie krótszym czasie.

PRODUKTY HILTI ZASTOSOWANE W TEJ INWESTYCJI

  • System Hilti PS 1000 X-Scan

    SYSTEM HILTI PS 1000 X-SCAN

    System detekcji Hilti PS 1000 X- Scan służy do skanowania dużych, betonowych powierzchni i pozwala określić położenie elementów w betonie.

    Dowiedz się więcej

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ SYSTEMU PS 1000 X-SCAN

Skontaktuj się z lokalnym zespołem Hilti, by uzyskać bardziej szczegółowe informacje lub umówić się na bezpłatną prezentację naszych skanerów i systemów detekcji

POMOCNE LINKI

ZAPYTAJ INŻYNIERA

  • Masz pytanie dotyczące zagadnień technicznych? Skontaktuj się z nami.

    Biuro Techniczne