Łańcuch systemowy Hilti Rebar z dozownikiem Nuron, odkurzaczem budowlanym i akumulatorową młotowiertarką

Profesjonalne doradztwo, solidne połączenie

Kotwienie prętów zbrojeniowych

Wklejane pręty zbrojeniowe tworzą połączenia typu betonu-beton. Zgodnie z tradycyjną metodą, zbrojenie uzupełniające powinno tworzyć  z prętem zbrojeniowym w istniejącym betonie połączenie na zakład i w ten sposób połączyć istniejący beton z nowym betonem.

Połączenie nowej metody obliczeniowej TR 069 ze specjalnie dostosowaną żywicą iniekcyjną daje wiele nowych możliwości w zakresie montażu zbrojenia bez łączenia na zakład. Elastyczność w zakresie projektowania jest większa, rozwiązania konstrukcyjne w istniejących budynkach są mniej czasochłonne, a obszary zastosowań obejmują również nowe budownictwo.

Oszczędność czasu dzięki rozwiązaniu systemowemu

Odkryj rewolucyjne rozwiązania systemowe oferowane przez Hilti, lidera innowacji w dziedzinie wklejania prętów zbrojeniowych! Nasza firma opracowała unikalny zestaw narzędzi i technologii, które rewolucjonizują procesy montażu. Dzięki naszym rozwiązaniom, prace budowlane stają się szybsze, bardziej ekonomiczne i niezawodne.

Wklejane pręty zbrojeniowe tworzą połączenia konstrukcyjne np. w ścian, stropów, fundamentów lub słupów. Przykłady zastosowania wklejanych prętów zbrojeniowych:

  • Przedłużanie konstrukcji żelbetowych  
    (np. przedłużanie ścian, słupów, wydłużanie stropów i powiększanie balkonów)
  • Dodawanie nowych elementów żelbetowych
    (np. łączenie belek ze ścianą, łączenie sklepienia ze ścianą, montaż konstrukcji schodów do istniejących ścian, łączenie ścian)
  • Wzmacnianie istniejących konstrukcji żelbetowych za pomocą zbrojenia na ścinanie i wzmocnienia na przebicie
    (np. podczas konstruowania połączenia nadbetonu, renowacji wiaduktów i mostów, wzmacniania płyt stropowych)

Krok 1

Projektowanie

Dzięki naszym innowacyjnym narzędziom do projektowania, nie tylko zaoszczędzisz mnóstwo czasu, ale także unikniesz zbędnych kosztów. Nie musisz tracić godzin na skomplikowane ręczne obliczenia. Nasze narzędzia są zoptymalizowane pod kątem wydajności i precyzji, umożliwiając szybkie i dokładne projektowanie.

Oprogramowanie

Oprogramowanie PROFIS Rebar Design używane na komputerze

Dzięki oprogramowaniu PROFIS Engineering można łatwo projektować, wymiarować i dokumentować połączenia konstrukcji żelbetowych w metodzie wklejanych prętów zbrojeniowych. Nasze narzędzie umożliwia elastyczne i efektywne projektowanie zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i normami, takimi jak TR 069 i EC 2.

PROFIS Engineering Zalety metody obliczeniowej TR 069

Systemy detekcji

Wykrywanie prętów zbrojeniowych za pomocą Ferroscan System PS 300

Oferujemy doskonałe rozwiązania pozwalające zlokalizować pręty zbrojeniowe, tak aby nie nastąpiła kolizja z nimi podczas wiercenia.

Urządzenia do detekcji dla Twojego projektu

Krok 2

Wiercenie i czyszczenie otworów

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i narzędziom, eliminowane są powtarzalne i żmudne czynności. Etapy robocze są ograniczane do minimum, co daje możliwość skupienia się na kluczowych zadaniach.

W jednym kroku roboczym

Wiercenie otworu wiertłem rurowym TE-CD i czyszczenie otworu odkurzaczem akumulatorowym

Dzięki wiertłom rurowym zgodnym z ETA i wchodzącym w skład technologii Hilti SafeSet, wiercony otwór jest automatycznie oczyszczany. Dzięki temu oszczędzasz do 50% czasu pracy. Dodatkowo, są minimalizowane błędy montażowe, a pracownicy są chronieni przed szkodliwym pyłem.

Poznaj metodę SafeSet

Aplikacja Kalkulator ilości żywicy

Pokrętło dozujące na dozowniku akumulatorowym HDE 500-22 umożliwia precyzyjne zaplanowanie ilości żywicy

Nasza darmowa aplikacja (Kalkulator ilości żywicy) oblicza dokładną objętość żywicy, potrzebną do wykonania wklejania zbrojenia w projekcie. Dzięki temu temu wyeliminowane są straty żywicy.

Pobierz darmową aplikację Kalkulator ilości żywicy z Google Play Pobierz bezpłatną aplikację Kalkulator ilości żywicy z iTunes

Wydajność i kompleksowe bezpieczeństwo pracy

TE 30-22 podczas wiercenia wiertłem rurowym TE-CD

Akumulatorowe młotowiertarki TE 30-22 i TE 60-22 są idealnie dostosowane do wiercenia otworów przed wklejaniem prętów zbrojeniowych. Urządzenia wyposażone są w system ATC - aktywnej kontroli momentu obrotowego oraz AVR - aktywny system tłumienia wibracji które chronią pracowników przed obrażeniami.

Akumulatorowa młotowiertarka TE 30-22 Akumulatorowa młotowiertarka TE 60-22

Krok 3

Iniekcja żywicy

Innowacyjny dozownik akumulatorowy HDE 500-22, stworzony specjalnie do użytku z żywicami hybrydowymi nie tylko zwiększa prędkość prac, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa i redukuje odpady żywic.

Akumulatorowy dozownik HDE 500-22 podczas wypełniania żywicą iniekcyjną HIT-FP 700 R

Akumulatorowy dozownik żywicy

Precyzyjny, wyposażony w funkcje dozowania akumulatorowy dozownik żywicy HDE 500-22 do użycia z wszystkimi żywicami HIT umożliwia precyzyjne dozowanie wymaganej ilości żywicy. Dzięki temu oszczędzasz do 20 procent żywicy.

Krok 4

Osadzanie pręta zbrojeniowego

Po zadozowaniu zywicy w otworze należy umieścić pręt zbrojeniowy na projektowaną głębokość.

Zalety metody obliczeniowej TR 069

Szeroki zakres zastosowania, ekonomiczne rozwiązanie i bezpieczeństwo na placu budowy

 

W broszurze zebraliśmy wszystkie istotne informacje dotyczące metody obliczeniowej zgodnie z TR 069. Oprócz szczegółowych informacji technicznych dotyczących samej metody i dostosowanego do niej systemu żywic HIT-HY 200-R V3 i HIT-RE 500 V4, dowiesz się, w jaki sposób za pomocą PROFIS ENGINEERING moduł zbrojenie wklejane wykonać obliczenia zgodnie z najnowszymi normami i wytycznymi.