Dodaj ilość.
Ilości produktów zostały zaktualizowane ze względu na sposób pakowania.
Uwaga - zamawiana ilość zmieniona na. This is due to package and minimum order quantities.
Grudzień 2019 I 3 minuty I konstrukcje stalowe i metalowe
Rok po roku nad kratownicą platformy morskiej farmy wiatrowej rozpryskuje się słona woda morska. W hali fabrycznej pracownik chodzi po antypoślizgowej platformie z blachy ryflowanej obok przenośnika taśmowego. Stalowo-szklana fasada stacji Kings' Cross w Londynie łączy elegancję i funkcjonalność w zalanym światłem holu. Na stadionie piłkarskim fani kibicują swojej drużynie nawet w deszczu, gdyż dzięki kanałom odwadniającym, boisko może być użytkowane nawet w złych warunkach pogodowych.
Lista przykładów ogromnej różnorodności zastosowań elementów stalowych może być nieskończenie długa. Na całym świecie, stal odgrywa znaczącą rolę jako element strukturalny i architektoniczny. Zaś tam, gdzie mocowane są elementy stalowe, elementy mocujące są narażone na bardzo duże obciążenia, korozję, wibracje i oddziaływania wiatru.
Stal w zastosowaniach zewnętrznych jest podatna na korozję. I to w takim stopniu, że ponad jedna piąta rocznej produkcji stali na świecie jest wykorzystywana wyłącznie do zastępowania elementów stalowych zniszczonych przez korozję. Deszcz, wilgotność powietrza, ekstremalne temperatury, ale także sole, dwutlenek węgla, a nawet promieniowanie UV, zanieczyszczają materiał. W konsekwencji pojawia się rdza, wżery i pęknięcia elementów stalowych.
Jeśli więc element stalowy ma mieć dużą wytrzymałość w środowisku korozyjnym, musi być odpowiednio chroniony. Powszechnie stosowane metody ochrony przed korozją to cynkowanie lub cynkowanie ogniowe, albo też nakładanie - czasami podwójnej - warstwy ochronnej. Innym rozwiązaniem jest użycie stali nierdzewnej klasy A4, która jest praktycznie odporna na korozję.
To, co obowiązuje elementy konstrukcyjne wykonane ze stali, ma w szczególności zastosowanie do mocowań – gdyż są one dodatkowo narażone na działanie czynników korozyjnych i obciążeń, takich jak obciążenia wiatrem i wibracje. Dlatego przeprowadzamy obszerne testy laboratoryjne i terenowe naszych wszystkich stalowych elementów mocujących. Niektóre z tych testów trwają od prawie 40 lat.
Na naszych stanowiskach testowych badamy wartości związane z korozją w najróżniejszych warunkach:
Hilti prowadzi obszerne badania laboratoryjne i terenowe w zakresie korozji, począwszy od badań korozyjnych w mgle solnej, przez testy temperatury i wilgotności, naśladujące cykl roczny, aż po badania oddziaływania promieniowania UV w laboratorium. Na przykład w jednej z naszych lokalizacji, w Le Havre we Francji, od lat 80’ prowadzone jest długoterminowe badanie, w ramach którego badamy nie tylko zachowanie naszych elementów mocujących w środowisku korozyjnym, ale także ich długoterminową funkcjonalność. Elementy mocujące, w szczególności kotwy, umieszczane są w betonie. Po pewnym czasie mierzy się pozostałe wartości obciążeń w próbach na wyrwanie.