Zaoszczędź czas i pieniądze

Zadbanie o kwestie pyłu i związane z nim niebezpieczeństwo jest bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Bo kiedy redukujesz pył, chronisz nie tylko  swoich pracowników, ale unikasz ewentualnych kar pieniężnych. Nasz przystosowany do danego zastosowania system sygnalizacji świetlnej pokaże Ci, jak możesz pracować bezpiecznie z niskim poziomem zapylenia, chroniąc jednocześnie swoich pracowników i sprzęt.

ZAPOBIEGANIU PYŁOM POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ CZAS I PIENIĄDZE

Dzięki wydajnym systemom odpylania możesz osiągnąć

60 %

wyższą
żywotność urządzenia

20 %

wyższą
żywotność osprzętu

20 %

lepszą
wydajność urządzenia w całym okresie jego eksploatacji.

Na tej stronie dowiesz się więcej o:

zmniejszeniu ilości dodatkowej pracy

Dowiedz się więcej

Zapobieganie powstawania pyłu w przekładni

Dowiedz się więcej

Rozwiązania systemowe zamiast rozwiązań indywidualnych

Dowiedz się więcej

ZAPOBIEGANIE PYLENIU ZMNIEJSZA ILOŚĆ DODATKOWEJ PRACY

Od wiercenia przez dłutowanie, aż do rozcinania i piłowania: ilość wytwarzanego pyłu we wszystkich tych czynnościach jest ogromna. Znajduje to odzwierciedlenie w ilośći dodatkowej pracy, która w rzeczywistości ma niewiele wspólnego z samym procesem. Mowa tu o przygotowaniu i pracach uzupełniających na obszarach roboczych. To również ma ogromne znaczenie dla klientów: nic nie wydaje się bardziej nieprofesjonalne niż pył i brud pozostające u klienta po zakończeniu pracy. Pozytywne jest to, że przy skutecznym systemie odpylania, działania te nie są już konieczne.

Przygotowanie:

Należy liczyć się z powstawaniem pyłu. Pracownicy muszą oczyścić miejsce pracy i przykryć je plandeką jeszcze przed rozpoczęciem właściwej pracy. Etap ten można skrócić lub wyeliminować dzięki zastosowaniu urządzeń odpylających. 

Prace uzupełniające:

Nie ma nic bardziej irytującego niż czasochłonne czyszczenie końcowe obszaru roboczego po wiercenie, cięcie lub rozcinaniu. Jeśli już w trakcie użytkowania podłączysz do swojego narzędzia urządzenie odsysające, które będzie odsysać pył  w miejscu powstawania, ten etap pracy nie będzie już konieczny.

Montaż bezpośredni:

Zapobieganie pyleniu, dzięki wybraniu alternatywnych metod zastosowań pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy - przykładowo montaż bezpośredni. Za pomocą osadzaków można wbijać elementy złączne w ścianę, podłogę lub sufit niemalże bezpyłowo, bez konieczności wiercenia, i to z prędkością, której nie da się osiągnąć podczas wiercenia. Dzięki temu oszczędzasz dwa razy więcej czasu.

UNIKAĆ PYŁU W PRZEKŁADNI

Twój sprzęt cierpi z powodu dużego zapylenia nie mniej niż Twoi pracownicy

Pył jest uciążliwy. Jest generowany w codziennej pracy na placu budowy niemal bez przerwy i rozprzestrzenia się z prędkością błyskawicy. Jego usunięcie wymaga więcej czasu niż właściwa praca. Ponadto stanowi także bezpośrednie zagrożenie dla Twoich urządzeń, maszyn, instalacji i narzędzi, na przykład: 

Awarie urządzeń

Jeśli kurz dostanie się do przekładni, pojawiają się w konsekwencji problemy techniczne, takie jak przegrzanie elektroniki, zużycie lub zablokowanie części ruchomych, bądź też uszkodzenie czujników urządzenia. Wynikające z tego awarie i oczekiwanie na naprawę są dla Ciebie czasochłonne i kosztowne - a żywotność Twojego sprzętu i narzędzi jest znacznie skrócona.

Konserwacja i czyszczenie

Z reguły „suchy" pył osadza się z czasem na Twoim sprzęcie w postaci tłustej powłoki. Generuje to niepotrzebny czas i dodatkowe pieniądze z uwagi na konieczność częstego czyszczenia i prace konserwacyjne. 

profesjonalny wizerunek

Dla wielu Twoich klientów o profesjonalnym wizerunku firmy świadczy rownież to, jak bardzo dbasz o czystość miejsca pracy i sprzętu. Dotyczy to w szczególności prac remontowych, ale także prac realizowanych w czasie funkcjonowania zakładu klienta. Tak więc zapobieganie powstawaniu pyłu nie tylko oszczędza pieniądze, ale może nawet generować wyższą sprzedaż.

ODPOWIEDNI SYSTEM ODPYLANIA DLA TWOICH POTRZEB

Istnieją różne możliwości odsysania pyłu:

Podłączane systemy odpylania

Idealny dla małych i średnich urządzeń elektrycznych. Indywidualne systemy montażu bezpośredniego nie wymagają użycia odkurzacza.

Dowiedz się więcej

Osłony i odkurzacze

Osłony i odkurzacze Hilti mogą być podłączone do szerokiej gamy narzędzi Hilti.

Dowiedz się więcej

Unikanie powstawania pyłu dzięki wodzie

Rozwiązania na bazie wody, mające na celu eliminowanie pyłu, mogą być jednocześnie stosowane do chłodzenia. Dlatego są idealnym wyborem przy ciężkich pracach związanych z wierceniem i cięciem w technice diamentowej. Czy znasz na przykład nasz system zarządzania wodą DD-WMS 100?

Dowiedz się więcej

Dodatkowo:

Przy wierceniu techniką diamentową na potrzeby zbrojenia wklejanego lub innych połączeń za pomocą kotew chemicznych, SafeSet oferuje więcej niż najwyższe wartości obciążeń. Stosując tę metodę, używasz wiertła rurowego, które odsysa pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko obciążenie pyłem i skraca nawet o 60% czas czyszczenia po zakończeniu pracy. Sprawdź metodę SafeSet w porównaniu z tradycyjnym wierceniem:

Please enter Alternative Text here (optional)

ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE

Które urządzenie pasuje do danego odkurzacza? Czy pracuję z osłoną przeciwpyłową, wiertłem rurowym lub podłączanym odkurzaczem? Czy te odkurzacze na pewno pasują domoich narzędzi budowlanych? 

Wzajemnie dopasowane komponenty

Odkurzacze są dostępne w wielu wariantach i pochodzą od wielu różnych producentów. Wybór odpowiedniego odkurzacza pochłania  czas. Jeśli będziesz musiał kupić dodatkowe komponenty stanie się to kosztowne. Rozwiązanie: komponenty, które są do siebie dopasowane i razem tworzą efektywny system odpylania. Nie tylko oszczędza to czas i pieniądze, ale także działa lepiej. 

Montaż bezpośredni

Oprócz sprzętu budowlanego i systemu odpylania, dobry system obejmuje również narzędzie do montażu bezpośredniego, ponieważ  przyczyniają się do redukcji pyłu w Twoich zastosowaniach.

Nasze systemy odsysania pyłu

Tutaj można pobrać informacje o wszystkich naszych systemach odsysających. Dzięki temu zawsze wiesz, które elementy są do siebie dopasowane dla szybkiego i skutecznego usuwania pyłu.