5 wskazówek dzięki którym urządzenia akumulatorowe będą pracowały dłużej

W ten sposób unikniesz osłabienia baterii i będziesz mógł pracować bez przerwy nawet w trybie bezprzewodowym

5 wskazówek bateria

Lipiec 2020  I  3 minuty  I  Technologia akumulatorowa

 

Te wskazówki pomogą Ci uniknąć straty czasu z powodu słabych baterii akumulatorowych, które rozładowują się zbyt szybko.

Urządzenia akumulatorowe mogą być ogromną zaletą na placu budowy: nie ma potrzeby podłączania kabli, nie musisz szukać przyłącza prądu i nie potykasz się co kilka metrów o leżące przewody.

Ale oczywiście narzędzie bezprzewodowe jest tak dobre, jak dobry jest jego akumulator. Każdy, kto kiedykolwiek stanął na rusztowaniu i musiał wymienić akumulator w środku pracy, wie, że zejście z rusztowania, znalezienie zapasowej baterii i wznowienie pracy zajmuje dobry kwadrans. 

Dlatego najważniejsze jest to, aby Twoje akumulatory były niezawodne zarówno pod względem wydajności, jak i czasu pracy. To właśnie możesz uzyskać dzięki odpowiedniej dbałości o urządzenie, a pomogą Ci w tym poniższe wskazówki!

Wskazówka 1: Używaj akumulatorów tylko z odpowiednio dopasowanymi do nich urządzeniami

Tipp 1 - passender Akku

Znalezienie urządzenia i właściwego akumulatora w magazynie czasami przypomina układankę złożoną z 1000 elementów. Nic dziwnego, że używanie akumulatorów w niekompatybilnych urządzeniach jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń lub osłabienia baterii. Próba "podrasowania" akumulatora dla lepszej wydajności również powoduje jego uszkodzenie: w obu przypadkach może dojść do uszkodzenia elektroniki i ogniw litowo-jonowych.

 

Wskazówka 2: Unikaj ekstremalnych temperatur

Tipp 2 - schmelzender Akku

Akumulatory są "wrażliwe na pogodę" w najszerszym tego słowa znaczeniu – temperatura wpływa na ich wydajność. Ogólnie rzecz biorąc, technologia litowa może być bezpiecznie stosowana w temperaturach od -20°C do +60°C. Wbudowana elektronika i oprogramowanie zapobiegają pracy systemów akumulatorowych w naprawdę niebezpiecznych warunkach termicznych – baterie wyłączają się same, zanim zaczną wydzielać toksyczny dym lub zapalą się z powodu przegrzania. Nawet jeśli nie dojdzie do tak dramatycznego scenariusza, to przede wszystkim właśnie wysokie temperatury wpływają negatywnie na wydajność akumulatora.  

Optymalny zakres temperatur wynosi od 10 °C do 30 °C. Jednak akumulatory Hilti mogą być używane bez utraty wydajności nawet w bardzo szczególnych sytuacjach:

 

Wskazówka 3: Używaj tylko odpowiednich ładowarek do akumulatorów

Tipp 3 - passendes Akku-Ladegerät

Ładowanie – rozładowywanie, ładowanie – rozładowywanie. Ten stały wzrost i spadek energii jest szkodliwy dla chemii akumulatorów. Najlepszym sposobem na uniknięcie postępującej utraty mocy, pomimo tego nieuniknionego procesu, jest użycie odpowiednich narzędzi i ładowarek. Wzajemnie dostosowane narzędzia i ładowarki wymieniają się informacjami. W ten sposób, prostowniki mogą dostosować lub zatrzymać transfer energii – w zależności od potrzeb.

Akumulator, który jest przechowywany w stanie pełnego naładowania, szybko "się starzeje". Można temu łatwo zapobiec, używając go jak najszybciej po naładowaniu, najpóźniej w ciągu jednego lub półtora tygodnia. Nie musisz więc ładować w połowie rozładowanego akumulatora przed jego składowaniem. 

 

Wskazówka 4: Wyjmij akumulator z narzędzia

Tipp 4 - getrennte Lagerung

Pozwól Twoim akumulatorom na „przerwę”. Po zakończeniu pracy odłącz akumulator od narzędzia. Powinieneś również wyjąć go z narzędzia, jeśli podczas pracy lub ładowania stanie się on nietypowo gorący. Przed odłożeniem akumulatora, należy mu pozwolić ostygnąć z dala od materiałów łatwopalnych. Przedwczesne zakończenie procesu ładowania nie będzie miało żadnych negatywnych skutków - na szczęście, akumulatory LI-ion nie mają problemów z „efektem pamięci", który możesz znać z telefonów komórkowych. Efekt pamięci odnosi się do zmniejszenia pojemności ładowania z powodu niepełnego ładowania i rozładowywania w poprzednich zastosowaniach.

Regularnie sprawdzaj akumulatory – w przypadku widocznych uszkodzeń pod żadnym pozorem nie podłączaj akumulatora do ładowania. Skontaktuj się ze specjalistą w celu dokonania naprawy.

Ponadto: Dla Klientów floty bezpłatne naprawy i wymiana uszkodzonych akumulatorów narzędziowych są częścią pakietu all-inclusive.

 

Wskazówka 5: Używaj odpowiednich narzędzi

Tipp 5 - passende Werkzeuge

Kiedy trzeba ciąć metal lub wiercić w drewnie i betonie, narzędzia zaprojektowane specjalnie dla urządzeń akumulatorowych rzeczywiście robią różnicę. Poprawiają one wydajność akumulatorów w systemach bezprzewodowych dzięki energooszczędnym, inteligentnym mechanizmom tłumiącym. Możesz więc pracować bez przerwy, robić szybkie postępy w pracy i w kolejnych miesiącach korzystać z widnych, ciepłych, letnich wieczorów z przyjaciółmi i rodziną.

Zebraliśmy dla Ciebie kilka przykładów:

 

Wiercenie w betonie

Bohren in Beton

Do 30% więcej otworów

Standardowe narzędzie rynkowe zazwyczaj wykonuje 49 otworów, podczas gdy wiertło Hilti TE-CX wykonuje 64 otwory przy użyciu tego samego akumulatora.

Przejdź do wierteł TE-CX

Wiercenie w drewnie

Bohren in Holz

Do 80% więcej otworów

Konwencjonalna wiertarka do drewna może wykonać średnio 19 otworów, podczas gdy wiertło do drewna Hilti WDB może wykonać 34 otwory przy użyciu tego samego akumulatora.

Przejdź do wierteł WDB-A

Cięcie stali

Stahl trennen

Nawet o 100% większy postęp prac

Konwencjonalne tarcze tnące wykonują średnio 32 cięcia w metalu. Za pomocą tarcz tnących Hilti X-CUT możliwe są 63 cięcia.

Przejdź do tarcz X-Cut

To także może Cię zainteresować

Beton na betonie

Nawet beton można dziś wydziergać na drutach

Maj 2020  I  7 minut  I  Materiał podłoża

Beton jest kluczowym materiałem w branży budowlanej na całym świecie. Ale kto go wymyślił, jakie są jego nowe rodzaje, w jaki sposób jest obrabiany dzisiaj, a jak będzie w przyszłości? Tych 5 faktów na temat betonu mogłoby Cię zaskoczyć.

Czytaj więcej
czerwona walizka

Ten z czerwoną walizką

Maj 2020  I  3 minuty  I  Firmy, kompetencje

Od prawie 50 lat czerwone walizki firmy Hilti towarzyszą robotnikom na placach budowy całego świata. Zawartość to nie tylko urządzenia, ale także bogata historia przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób walizka zdobyła taką popularność i jakie kolory miała wcześniej.

Czytaj więcej
Cięcie metali

Zespół specjalistów

Luty 2020  I  3 minuty  I  obróbka metalu, stal i konstrukcje metalowe

Cięcie metalu nie jest trudne – jeśli masz pod ręką odpowiednie narzędzie. Tutaj poznajecie naszych ekspertów od cięcia metalu.

Czytaj więcej
Baterie z kociołka czarownicy

7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś

Styczeń 2020  I  6 minut  I  technologia akumulatorowa

Siarka, wapno i krew pająka – czy z tego będą składać się akumulatory w przyszłości? Jakiej wielkości jest najmniejszy i największy akumulator na świecie? Przeczytaj 7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś.

Czytaj więcej
Modułowy komponent mieszkalny na ciężkim dźwigu

Modułowa budowa

Wrzesień 2019  I  5 minut  I  konstrukcja drewniana

Prefabrykacja seryjna dla większej wydajności w branży budowlanej.

Czytaj więcej