5 ROZWIĄZAŃ POMIAROWYCH DLA TWOJEGO PROJEKTU BUDOWLANEGO

Narzędzi pomiarowych jest wiele. Które jest najwłaściwsze dla Ciebie?

Controller Tablet PLC 400

Marzec 2020  I  5 minut  I  Technika akumulatorowa, technika pomiarowa

 

„Mierz dwa razy, tnij razˮ – ta rzemieślnicza zasada pokazuje, jak ważny jest właściwy pomiar w każdej pracy. Dotyczy to w szczególności branży budowlanej. Niedokładne pomiary mogą mieć kosztowne i niebezpieczne konsekwencje.

Obecnie, począwszy od pomiarów placu budowy, poprzez wyrównywanie ścian, aż do skomplikowanych instalacji, masz dostęp do bardzo precyzyjnych urządzeń, które pomogą Ci w codziennej pracy.

Poniższe siedem rozwiązań z dziedziny techniki pomiarowej powinny Cię zainteresować: ułatwiają one codzienną pracę i w istotny sposób przyczyniają się do pomyślnego zakończenia projektu.

1. Rozpoczęcie projektu budowlanego

Tachimetry budowlane PLT 300 + PLC 400

Tachimetry budowlane w projektowaniu budowlanym

Każdy projekt budowlany rozpoczyna się od zaprojektowania budynku. Po ukończeniu go w postaci cyfrowej lub na papierze, projekt musi zostać przeniesiony do rzeczywistości. Szczególnie pomocne w tym zadaniu są tachimetry budowlane, np. podczas projektowania deskowania, tyczenia punktów i pozycjonowania ścian. Ich wielka zaleta: bazujące na oprogramowaniu i prowadzone przez menu instrukcje postępowania umożliwiają precyzyjny pomiar nawet niewykwalifikowanym pracownikom. Ponadto, w przypadku większości modeli, dane pomiarowe mogą być szybko i łatwo udostępnione zespołowi projektowemu.

Nasze rozwiązanie: tachimetr PLT 300 Hilti w połączeniu z tabletem PLC 400 pozwala na dużą oszczędność czasu. To samopoziomujące urządzenie pomiarowe umożliwia szybki pomiar dużej liczby punktów tyczenia i ułatwia transmisję danych nawet przy pracy jednoosobowej.

 

2. Wytrzymałość w zastosowaniach zewnętrznych i przy rozbudowie wnętrz

Niwelatory laserowe PR 30 HVS A-12

Przenoszenie wysokości, wyrównywanie osi konstrukcyjnych i wykonanie nachylenia w dwóch płaszczyznach z użyciem niwelatorów laserowych

Niwelatory laserowe są bardzo precyzyjnymi urządzeniami pomiarowymi, które są szczególnie przydatne w pierwszych fazach budowy, a także przy zastosowaniu konstrukcji suchej zabudowy. Używa się ich bardzo często, dlatego ważne jest, by były odpowiednio wytrzymałe i aby w razie upadku zachowały precyzję pomiaru. Upadki z niewielkiej wysokości są przecież częścią codziennego życia na placu budowy. 

Nasze rozwiązanie: niwelator laserowy PR 30 HVS A-12 firmy Hilti

Dzięki opatentowanemu modułowi rdzeniowemu, niwelator laserowy jest szczególnie odporny. Nawet przy upadku z wysokości do 1,5 metra nic się z nim nie stanie. Zapewniają to uchwyty absorbujące wstrząsy i głowica zabezpieczająca.

3. Lepsze pomiary przy rozbudowie wnętrz

Wieloliniowe lasery PM 30-MG

Użyj wieloliniowego lasera do wyrównania profili suchej zabudowy, sprawdzania kątów i przenoszenia punktów z podłogi na sufit.   

Różne place budowy mają różne warunki oświetleniowe i często znajdują się na nich różne urządzenia, materiały i akcesoria. Ponadto powierzchnie, na których musisz umieścić urządzenie pomiarowe, są często nachylone. Twoje urządzenie pomiarowe musi być w stanie dokonywać pomiarów ze stałą dokładnością w każdych warunkach.  

Nasze rozwiązanie: wieloliniowy laser PM 30-MG Hilti

Stosując wieloliniowy laser PM 30-MG firmy Hilti możesz teraz bez problemu wykonywać bardzo precyzyjne pomiary: urządzenie można umieszczać nad obiektami, a funkcja samopoziomowania działa nawet na terenach pochyłych. Pokrętło do precyzyjnej regulacji umożliwia łatwą regulację lasera, dzięki czemu w jednym procesie roboczym można mierzyć kąty proste i punkty prostopadłe od podłogi do sufitu. Platforma obrotowa dla urządzenia obracającego się mimośrodowo zapewnia, że podczas wyrównywania krzyżyk lasera pozostaje zawsze ukierunkowany na punkt pomiarowy. 

4. Zachowaj właściwą perspektywę podczas przebudowy i renowacji

Urządzenia detekcyjne PS 300 FerroscanUrządzenia detekcyjne umożliwiają przeprowadzenie badań nieniszczących obiektów budowlanych w sytuacji, gdy zmienia się cel użytkowania budynku. Dzięki nim znajdziesz każdą przeszkodę.

W istniejących budynkach często wykonuje się wiercenia. Czasami burzy się nawet całe ściany. W takich sytuacjach ważne jest, aby wiedzieć, co kryje ściana: rury, przewody lub pręty zbrojeniowe. Gdy konieczne jest wiercenie w ścianach, przeszkody te mogą spowodować opóźnienia, a w najgorszym przypadku – nawet urazy. Urządzenia detekcyjne są niezawodnym partnerem, kiedy zachodzi konieczność zaprojektowania zmian w ścianach betonowych w ramach przebudowy lub remontu.

Nasze rozwiązanie: detektor PS 300 Ferroscan firmy Hilti

Urządzenia detekcyjne są niezawodnym partnerem, kiedy zachodzi konieczność zaprojektowania zmian w ścianach betonowych w ramach przebudowy lub remontu. System PS 300 Ferroscan jest idealny do nieniszczącej analizy zbrojeń większych konstrukcji, na przykład podczas remontów tuneli lub mostów, ponieważ szybko skanuje nawet duże powierzchnie betonowe. Wykrywa zbrojenia nawet na głębokościach do 18 cm i podaje dane dotyczące wielkości i położenia przeszkody.

Dowiedz się więcej!

5. Projektowanie, procedury i eksploatacja budynku

Building Information Modeling

Zintegrowane i cyfrowe planowanie z BIM zapewnia skuteczność procesu budowlanego: od projektowania, aż po zarządzanie budynkiem.

Aby projekt budowlany został pomyślnie ukończony, wszystkie uczestniczące branże muszą mieć dostęp do jednolitego i skoordynowanego projektu. Metoda BIM zapewnia odpowiedni do tego celu model cyfrowy. W ten sposób każdy w zespole projektowym wie, co i kiedy należy zrobić. Dzięki temu proces budowy jest znacznie łatwiejszy i bezproblemowy. W ramach metody BIM, dwa podobszary są szczególnie interesujące dla techniki pomiarowej:

BIM-to-Field odnosi się do procesu, w którym dane projektowe przenoszone są z modelu wirtualnego na rzeczywisty plac budowy. Na przykład, aby zapewnić dokładne przeniesienie, stosowane są tachimetry budowlane.

Field-to-BIM odnosi się do wykorzystania danych technicznych z fazy projektowej w infrastrukturze budynku i zarządzaniu budynkiem w celu zapewnienia bezproblemowego użytkowania budynku. Ułatwia to konserwację, dokumentowanie i kontrolę wyposażenia budynku, na przykład w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

USŁUGI ZWIĄZANE Z URZĄDZENIAMI POMIAROWYMI

Serwis kalibracji narzędzi pomiarowych

Ciągłe użytkowanie w trudnych warunkach panujących na placu budowy nie pozostaje bez wpływu na precyzyjne urządzenia pomiarowe. Usługa kalibracji umożliwia przywrócenie precyzyjności narzędzi pomiarowych.

Poznaj serwis kalibracji

3-dniowy serwis naprawczy

Jeśli dojdzie do usterki urządzenia lub jego działanie stanie się wadliwe, chcesz jak najszybciej móc kontynuować pracę. Dlatego też odbierzemy Twoje urządzenie, naprawimy, oczyścimy i zwrócimy Ci je  w ciągu 3 dni.

Tu przejdziesz informację o serwisie napraw

Zarządzanie flotą Hilti: w przypadku urządzeń akumulatorowych – korzyść jest podwójna

Jako klient flotowy korzystasz z usług zapewniających zachowanie płynności w codziennej pracy na budowie. Oprócz usługi naprawczej, możesz skorzystać także z usługi wypożyczenia sprzętu, aby skrócić czasy przestojów, oraz usługi wynajmu sprzętu w celu spełnienia potrzeb pojawiających się w intensywnych fazach pracy – a wszystko to za niewielką cenę. To wszystko oczywiście dotyczy również baterii akumulatorowych.

Poznaj korzyści związane z flotą

To także może Cię zainteresować

3 Platforma akumulatorowa

Plac budowy bez urządzeń przewodowych

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  technologia akumulatorowa

Czy wysoka moc jest zawsze najważniejsza w przypadku akumulatorów? Odpowiedź brzmi – nie. W zależności od zastosowania, kluczowe mogą być inne kryteria. Poznaj nasze 3 platformy akumulatorowe, które zapewnią Twoim urządzeniom odpowiednią moc.

Czytaj więcej
Pracownik sklepu i klient rozmawiający przed otwartymi walizkami

Osobiste doradztwo zamiast zakupów w internecie

Styczeń 2020  I  5 minuty  I  Hilti Stores

Dlaczego warto udać się do Hilti Store, skoro wszystko jest dostępne w internecie? To całkiem proste: najważniejsze jest osobiste doradztwo i praktyczne doświadczenia. Przeczytaj tutaj, w jaki sposób klienci i pracownicy postrzegają swój sklep Hilti.

Czytaj więcej
ON!Track Aktywne śledzenie T380 Tag i walizka na flotę

Udany duet na rzecz większej produktywności

Październik 2019  I  4 minuty  I  usługi

Dobre w pojedynkę, ale razem jeszcze lepsze: wiele osób już zaufało połączeniu usług zarządzania sprzętem ON!Track i zarządzania flotą. W wywiadach klienci Hilti opowiadają o problemach, w których rozwiązaniu pomógł im ON!Track.

Czytaj więcej
Robotnik na placu budowy z TE 60-A36

Nowy wymiar technologii akumulatorowej

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  technologia akumulatorowa

Pracuj bezprzewodowo, niezależnie i bezpiecznie. Jeśli wydajność jest właściwa, następny krok do bezprzewodowego placu budowy jest wykonywany. Tutaj możesz przeczytać, jak akumulatorowa wiertarka udarowa TE 60-A36 radzi sobie z tą równowagą.

Czytaj więcej
Zestaw urządzeń w etui

Zestaw swój zestaw

Za pomocą konfiguratora Zestaw Swój Zestaw możesz stworzyć swój indywidulany zestaw. Oznacza to, że możesz wybrać tylko te narzędzia, których potrzebujesz. To proste. Wystarczy wybrać narzędzia, akumulatory, ładowarki i akcesoria. 

Czytaj więcej